fbpx
Cemal İncesoyluerTokat'dan Güncel Haberler

2021 YILININ ÖZETİ: BALCI VE EROĞLU

Artık 2021 yılı, insanlar için, şehirler için, ülkeler için ve tarihi kayıtlar için “mazi ve dün” olarak anılacak. Geçmiş zaman cümleleri kurulacak, anılar faslından hatırlanacak.

Bu şehir, daha doğrusu Tokat İl’i denilince, herkes gibi bende iki ismi hafızamın en muteber yerinde muhafaza ettiğim yerden dışarı çıkarıp hatırlacağım. Belki, her fırsatta bu iki ismi anlatacağım. Yaptıklarını, adamlıklarını ve gönüllerdeki müstesna yerlerini söyleyeceğim.

Tokat Valisi Dr. Ozan Balcı ile Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Tokatlılara hizmetleri bir ibadet gibi huşu içerisinde yaparken, alışılmış idareci profili dışında, Tokatlılara hizmet etmeyi lütfeden Cenab-ı Allah’a şükür ve niyaz içerisindeler. Mevlananın dediği gibi, “Haktan alıp halka verilmesi” gibi, devletten millete uzanan naif bir köprü olayı cana minnet saydılar.

Bu iki adam, bu iki idareci, gönüllere taht kurmayı başarmış bu iki insan; Vali Ozan Balcı ile Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bütün duvarları yıkmış, bütün retorik ve ezberleri bozarak, daha da üzücüsü sağlıklarını hiçe sayarak halka hizmete devam ettiler. Yeni vakadan başlarsak, işte Başkan Eyüp Eroğlu, ikinci kez covit oldu. İlk coviti atlatınca, sandım ki çalışma temposunu düşürecek, hiç değilse halkla içiçeliğini biraz ara verecek, hiç değilse azaltacak… Yanılmışım, Eyüp Başkan, adeta nerde kalmıştık dercesine temposunu biraz daha artırarak, çalışmasını takip edemediğimiz ve yetişemediğimiz bir boyuta taşıdı. Sadece hayata geçirdiği projeler itibarıyla, üç belediye başkanının ikişer dönemine yetecek kapsamdadır.

Tokatta üçüncü yılını dolduran Vali Ozan Balcı, üç yıldır bel ağrısı ve bel fıtığıyla muzdariptir. Yani, böyle bir rahatsızlıkla koyun koyuna yaşamak zorunda olan bir insan, öncelikle yoğun mesaisini hafifletmesi gerekir. Hayır, bunu yapmadı sayın valimiz. Hep sahada, deyim yerindeyse arada bir makamına uğruyor. Dağlar ovalar, köyler kasabalar, şehirler mahalleler Vali Balcının meskeni olmuş. Tokatta hayata geçirdiği bir çok proje, Türkiye genelinde örnek alınmış, yaptığı çalışmalar da birçok valimize esin kaynağı olmuştur.

Öncelikle Belediye Başkanımız Eyüp Eroğlu’na geçmiş olsun der, Allah’tan acil şifalar dilerim. Aynı şekilde sayın Valimiz Ozan Balcı’ya da sağlık, sıhhat ve afiyetler dilerim. Ayrıca, herkesin yeni yılını kutlar, 2022 yılının huzur ve mutluluk getirmesini Cenab-ı Allah’tan dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sıradaki Haber
Kapalı
Başa dön tuşu