fbpx
Tokat Siyaset Haberleri

4 EYLÜL’DE SİVAS’TAYIZ

Milliyetçi Hareket Partisi Tokat İl Başkanı Mustafa İpek, parti olarak 2023 seçimlerine tüm inançlarıyla hazırlandıklarını belirterek, 4 Eylül 2022 tarihinde Sivas’ta düzenlenecek mitinge teşkilat olarak hazır olduklarını söyledi.
MHP’li Mustafa İpek yaptığı yazılı açıklamada, “Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhuriyet’in 100’üncü yıldönümü olan 2023’de yapılacak Cumhurbaşkanı ve Milletvekili Genel Seçimlerine bütün imkân ve inancıyla hazırlanmaktadır. Bu kapsamda 29 Temmuz 2022 tarihinden itibaren tekrar başlayan “Adım Adım 2023; İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma” toplantılarını yapmaktayız. 4 Eylül 2022 tarihinden itibaren, Sivas Kongresi’nin ruhuyla, yine Sivas ilimiz merkez olmak suretiyle “Amasya, Tokat, Çorum, Yozgat” il teşkilatlarımızın ve aziz vatandaşlarımızın katılımıyla “2023’e Doğru: Aday Belli, Karar Net” Temalı Açık Hava Toplantılarının ilki düzenlenecektir. Milliyetçi Hareket Partisi Tokat Teşkilatı olarak biz şimdiden hazırlıklarımızı tamamladık. Tokatlıları da mitingimize bekliyoruz” dedi.
KURTULUŞ KONGRESİNDEN YÜKSELİŞ MİTİNGİNE
Tokat, Amasya, Çorum, Yozgat ve Sivas illerinin Milliyetçi bir gelenekten gelen iller olduğunu kaydeden Mustafa İpek, “Bu topraklar için, Anadolu için, Türkiye için çok önemli bir yerlerdir. Sivas, Kurtuluş Savaşı açısından son derece önemli bir ilimizdir. 4-11 Eylül 1919 tarihlerinde yapılan Kurtuluş Kongresi bir milletin diriliş hikâyesinin yeniden yazıldığı mekandır. Bu vesile ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını da rahmetle ve minnetle anıyorum. Mitingimizin Sivas’ta başlamış olması Cumhuriyetimizin 100. Yılı açısından da o kadar önemlidir. Kurtuluş kongresinin yapıldığı Sivas İlimiz, yükseliş mitingine de ev sahipliği yapacaktır” şeklinde konuştu.
YENİ BİR KAHRAMANLIK DESTANI
Sivas’taki mitingin çok kalabalık ve coşkulu olacağının altını çizen Mustafa İpek, “Kurtuluş Savaşımızın öncülerini 100 yıl önce konuk eden, kurtuluş idealine canlarıyla, mallarıyla destek veren bu şehrin yiğit evlatları, cumhuriyetimizin 100. Yılında da aynı bilinç ve ülküyle harekete geçeceklerdir. Bu ülkenin kadirşinas insanları yeni bir kahramanlık destanı yazmaya hazırdır” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu