Çorum Siyaset Haberleri

A HABER’DE PROJELERİNİ ANLATTI

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın A Haber canlı yayınında Murat Onur'un sorularını yanıtladı. Aşgın, Çorum için hazırladığı projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Çorum 2003 yılından beri hizmet belediyeciliğine çok alışık bir şehir. Hizmeti almış bir şehir. Bu hizmetler artarak devam edecek. Engellilerimiz, yaşlılarımız, çocuklarımız, gençlerimiz, esnaflarımız ve bütün hemşehrilerimiz için ulaşımdan alt yapıya, kültür sanattan spora kadar bir çok alanda birçok hizmete imza atacağız” dedi.

Şimdi hizmet ve  hemşehrilerimize hizmetkâr olma zamanı

Aşgın, “31 Mart yerel seçimlerde şehrimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a onun davasına vizyonuna ve onun emaneti olan şahsıma sahip çıktı. Projelerini ilk açıklayan biz olduk. Hemşehrilerimiz projelerimizi anladı bizlere değer ve kıymet verdi. 10 bine yakın bir oy farkıyla hizmet belediyeciliğinden yana, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan ve AK Parti’den yana tavrını net olarak ortaya koydu. Şimdi hizmet zamanı, hemşehrilerimize hizmetkâr olma zamanı. Bundan sonra yapacağımız işlerle nice beş yıl, on yıl, onbeş yıl AK Parti belediyeciliği anlayışı devam edecek. Ben hemşehrilerimize gönülden ve yürekten inanıyorum” dedi.

Sosyal Belediyeciliğin zirve uygulamalarını şehrimizde hayata geçireceğiz

Projelerinden de bahseden Aşgın, “Tarihi bedesten, bilim üssü, Çorumminia, Amfi Tiyatro, Kongre ve Kültür Merkezi, Panoramik Müze, Güneş Enerji Santrali, Hıdırlık Külliyesi, Kent Müzesi, Kale Restorasyonu, Seyir Kulesi, Gençlik Kampları, Refakatçi Misafirhanesi, Hanımeli Çarşısı, Çocuk Köyü Projesi, Engelsiz Kafe gibi bir çok projemizi hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Ayrıca Millet Bahçesi’nin içerisindeki kafeyi belediye sosyal tesisi yapacağız. Hemşehrilerimiz buradan “5 yıldızlı” bir otel konforunda hizmet alacak. Ücretleri çok cüzi olacak. Sosyal belediyeciliğin en zirve uygulamalarını tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde şehrimizde hayata geçireceğiz” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu