fbpx
Tokat'dan Güncel Haberler

ABYB YÖNETİMİ ANKARA’DA TOPLANDI

Merkezini Denizli’den Ankara’ya taşıyan Anadolu Basın Yayın Birliği, başkentteki ilk Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısını gerçekleştirdi.

Anadolu Basın Yayın Birliği Merkez Karar Yönetim Kurulu toplantısı, Denizli, İstanbul, İzmir, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, Adana, Trabzon, Tokat, Malatya, Kahramanmaraş, Ağrı, Van şube başkanları, Bölge başkanları ve Genel Merkez Karar Yönetim Kurulu üyelerinin katılımı ile ilk kez Ankara’da yapıldı.
Toplantı ile ilgili olarak bilgi veren Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Başkan Yardımcısı Yakup Orakçı, “Başkanımız Salih Ergül’ün başkanlığında yaptığımız toplantıda gelecek döneme ilişkin yol haritamızı belirledik” dedi.
Yakup Orakçı yaptığı açıklamada, “2009 yılında Denizli’de kurulan Anadolu Basın Yayın Birliği son yaptığı olağanüstü Genel Kurul Kararı ile Genel Merkezini Ankara’ya taşıdı. Medyaya gönül veren, vatandaşların sesini geniş kitlelere ulaştıran meslektaşlarımızın sorunlarını çözmeye yönelik kamuoyu oluşturma gayreti içerisindeyiz. Son dönemde gerek ulusal medya gerek yerel medya ciddi sıkıntılarla boğuşmaktadır. Bu sıkıntıları, problemleri kimse tek başına çözemez. Anadolu Basın Yayın Birliği olarak sorunların üstesinden gelebilmek için birlik içerisinde hareket ediyoruz. Bu birliktelikten sonuç çıkacaktır” ifadelerini kullandı.
Birlik merkezinin Ankara’ya alınmasının sorunları çözme noktasında önemli bir adım olduğunu ifade eden Yakup Orakçı, “Mücadelemize destek veren herkese şimdiden teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Anadolu Basın Yayın Birliği Yönetim Kurulu
Salih Ergül: Genel Başkan
Yakup Orakçı: Genel Başkan Yardımcısı (Teşkilattan Sorumlu)
İbrahim İmamoğlu: Genel Başkan Yardımcısı (Kültürel İşlerden Sorumlu)
İsmail Ekleş: Genel Başkan Yardımcısı (İdari İşlerden Sorumlu)
Ayhan Akyol: Genel Başkan Yardımcısı (Mali İşlerden Sorumlu)
Soner Demiröz: Genel Başkan Yardımcısı (Sosyal İşlerden Sorumlu)
Doç. Dr. Salih Türkyılmaz: Genel Sekreter
Süreyya Güngör: Genel Sekreter Yardımcısı
Haydar Enginsoy: Mali Sekreter
Yusuf Baştürk: Yönetim Kurulu Üyesi.
Bekir Donduran: Yönetim Kurulu Üyesi.
Duygu Karahasanoğlu: Yönetim Kurulu Üyesi
Zeki Bostancı: Yönetim Kurulu Üyesi
Önder Yavaş: Yönetim Kurulu Üyesi
Ahmet Kaya: Yönetim Kurulu Üyesi
Nevzat Durman: Yönetim Kurulu Üyesi
Av.Turgay Koçyiğit: Yönetim Kurulu Üyesi

Başa dön tuşu