Çorum'dan Güncel Haberler

12 AYDA 12 TEMA İLE AFETLERE HAZIRLIK

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığınca içinde bulunduğumuz yıl afetlere hazırlık yılı olarak ilan edildiği belirtildi. Her ay farklı bir konuda etkinlikler düzenleneceği bildirilirken, Eylül ayının konusu “Afet ve Acil Durum çantası” olarak belirlenmişti.

Bu kapsamda AFAD Çorum İl Müdürlüğü ekiplerince Albayrak İlköğretim okulu ve Fatih Sultan Mehmet ilköğretim okulunda öğrencilere deprem ve afet sonrası hayatta kalmak için bulundurulması gereken yaşam malzemelerinin bulunduğu “afet çantası” hakkında eğitim verdiği öğrenildi.

EKİM AYINDA “TOPLANMA ALANLARI” KONUSU ÖN PLANA ÇIKARILACAK

Çorum İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada Toplanma Alanı; afet ve acil durumlar sonrasında geçici barınma merkezleri hazır olana kadar geçecek süre içerisinde yaşanacak paniği önlemek ve sağlıklı bilgi alışverişini sağlamak amacıyla halkın tehlikeli bölgeden uzaklaşarak toplanabileceği güvenli alanlar olarak belirtilmiştir.

ÇORUMDA 109 ALAN BELİRLENDİ

İlimizde de 50’si merkezde olmak üzere toplam 109 toplanma alanı belirlendiği öğrenildi. Vatandaşların kendilerine en yakın afet ve acil durum toplanma alanlarını turkiye.gov.tr adresinden öğrenebilecekleri belirtildi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu