Çorum Siyaset Haberleri

AHLATCI “DEVLETİMİZLE MİLLETİMİZ ARASINDAKİ GÜÇLÜ BAĞ, GELECEĞİMİZE GÜVENLE BAKMAMIZI SAĞLIYOR”

AK Parti İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, MKYK Üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İşitme Engeliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Mürsel Barıldar ve dernek üyeleriyle bir araya geldiler.

Ziyarette söz alan İl Başkanı Yusuf AHLATCI, ‘’Öncelikle sizleri saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. Pazar gününüzü bizlere ayırdığınız için çok teşekkür ediyorum. Toplum olarak tüm engelli kardeşlerimiz için yapabileceğimiz çok şey olduğunu düşünüyoruz. Engelli kardeşlerimizi rahat ettirebilmek için elimizden gelen her türlü gayreti gösterdiğimizi ve bundan sonra da aynı gayretler içerisinde çalışmalarımıza devam edeceğimizi bilmenizi isterim.31 mart 2019 da gerçekleşecek seçimin ülkemiz için ve milletimiz için ne kadar önemli olduğunu sizlerle paylaşmak istiyoruz. Bu seçim ülkemizle, vatanımızla alakalı bir seçim olacaktır. Beka meselesi olarak dile getirdiğimiz bir husus var geçenlerde 50 kardeşimizin şehit edildiği bir saldırıyı yaşadık. Bu hain Camilerimizi yıkmakla ülkemizi tehdit etmiştir. Bizler bu saldırıyı lanetle kınıyoruz.31 Martta karşımızda PKK onun siyasi uzantısı HDP ve onun destek verdiği bir takım siyasi parti bulunmakta. Bu karşı cephenin bir tek amacı var o da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı hükümetten indirmek. Ancak biz sağ duyulu tüm vatandaşlarımızla bunun olmasına izin vermeyeceğiz İnşallah. Çünkü tüm dünyaya karşı dik duruşlu bir Cumhurbaşkanımız var. Tek bir amacı vatanına ve milletine hizmet etmek olan Cumhurbaşkanımızı 31 marta vereceğimiz oylarla destekleyeceğiz. Onun bu dik duruşuna vereceğimiz oylarla destek olacağız. Çorum’da da inşallah AK Parti adayımızı vereceğimiz oylarla kazandıracağız ve tekrardan AK belediyecilik bayrağımızı belediyemize dikmek suretiyle yeniden dalgalandıracağız. ’’İfadelerini kullandı.

MKYK Üyesi Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan İşitme Engeliler Spor Kulübü Derneğinde gerçekleştirdiği konuşmada sözlerine; Kamuda ve özel sektörde engelli istihdamına da önem verdiklerini belirten Milletvekili Ceylan, bugüne kadar kamuda 54 bin memur, kamu ve özel sektörde 112 bine yakın işçi kadrosunda engelli istihdamını gerçekleştirdiklerini açıkladı. Özel sektörde kota fazlası çalıştırılan engellilerin sigorta primlerinin tamamını destek kapsamına aldıklarını, özel eğitime verilen desteği genişleterek bu hizmetlerden faydalanmak için gereken engel oranını yüzde 20’ye kadar düşürdüklerini kaydeden Milletvekili Ahmet Sami Ceylan şöyle devam etti: “3 Aralık 2016 tarihli Resmî Gazete otistik bireylere yönelik özel bir otizm eylem planı hazırladık. Bu plan ülkemizde sayıları bir milyonu bulduğu tahmin edilen aileleriyle birlikte düşünüldüğünde 4-5 milyonluk bir kesim kapsıyor. İçinde altı ana başlığın ve 26 tedbirin yer aldığı bu eylem planı ilgili kurumlarımız tarafından hayata geçiriliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız hassasiyetle takip ettiğimizi özellikle belirtmek istiyorum.”

Benzer Haberler

Başa dön tuşu