fbpx
ÇorumÇorum GündemiÇorum'dan Güncel Haberler

AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLİ AHMET SAMİ CEYLAN: “ANLAMLI HEDİYELERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM

Türkiye 2. olan Çorum Spor İhtisas kulübü Masa Tenisi takımı AK Parti MKYK üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan’ı ziyaret etti.
Milletvekili Ceylan’a kulübe verdiği desteklerden dolayı teşekkür eden Antrenör Mesut Kuşgöz, süper liğde oynayan erkek takımının Avrupa’da oynamaya hak kazandığını söyledi.
Ayrıca süper ligde  oynayan bayan takımının klasmanda birinci olarak bitirdiğinin müjdesini veren Kuşgöz,” İkinci ligdeki bayan takımımız da  avarajla Türkiye ikincisi olarak bir üst lise yükseldi. Bunun yanında yıldız milli takımına 4, genç milli takımına 1 sporcu verme başarısını gösterdik. Şu anda sporcularımız Ankara’da kamp yapmaktadır. Bu sporcularımız ülkemizi temsilen 4 gün sonra Bulgaristan’a gidecekler” dedi.
Kuşgöz, bu başarıları elde ederken verdiği desteklerden dolayı Milletvekili Ceylan’a teşekkür etti.
Milletvekili Ceylan konuşmasına bu başarıları elde eden sporculara teşekkür ederek başladı.
Spor yapan gençlere destek sağlanmasının asli görevleri olduğuna vurgu yapan Ceylan, “Siz değerli evlatlarımızın her zaman destekçisi olmak ve imkan sağlamak bizim asli görevimizdir” dedi
Kazanılan kupayı kendisine hediye etmelerinden dolayı antrenör ve sporculara teşekkür eden Ceylan, ‘”Spor ihtisas Çorum Takımımız, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 2020- 2021 Suzan Özbek sezonunda 18 takım arasından 2. lig Türkiye 2.’si olup, 1. lige yükselmeye hak kazanan sporcu evlatlarımızın kazanmış oldukları kupayı tarafımıza hediye etmeleri bizleri onure etmiştir” diye konuştu.
Bundan sonraki katılacakları müsabakalarda  sporculara başarılar dileyen Ceylan, “Sizler ileride abileriniz ve ablalarınız gibi A Milli takımda yer alarak Ay Yıldızlı Bayrağımızı Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Oyunlarında göndere çektirerek İstiklal Marşı’mızı okutturup hem Çorum’umuzun hem de Türkiye’mizin ve bizlerin gururu olacaksınız gözlerinizde o ışığı görüyorum” dedi
Ceylan, “Yıldız- Genç Milli Takım seçme müsabakalarında 3 kız ve 2 erkek olmak üzere toplam 5 sporcumuz Milli Takıma kazandırarak 23/27 Haziran 2021 tarihleri arasında Bulgaristan’da yapılacak olan Balkan şampiyonasında yarışmaya hak kazanmışlardır’ şeklinde konuştu.

Derece yapan sporcuları tebrik eden Ceylan, “Başta Antrenör Kardeşimiz Mesut Kuşgöz olmak üzere Sporcu kardeşlerimiz Sedef Kuşgöz, Derya Tuncal, Asude Banu Şimşek, Elif Sare Akdanalı, Zümra Sırıklı ve Nehir Bolat’ı tebrik ediyor başarılarının devamı diliyorum” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu