fbpx
ÇorumÇorum GündemiÇorum'dan Güncel Haberler

AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLİ AHMET SAMİ CEYLAN ÇORUM’DA AŞILAMA 315 BİNİ GEÇTİ

Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, sırası gelenlere aşı yaptırmaları çağrısında bulundu

AK Parti Çorum Milletvekili ve MKYK Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Çorum’da 18 Haziran 2021 tarihi itibariyle 315 bin 911 doz COVİD-19 aşısının uygulandığını açıkladı.

Ceylan, tüm dünyayı saran koronavirüs salgını COVİD-19 ile mücadelenin en etkili yolunun maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymanın yanında aşı olduğunu belirtti.

Ceylan, Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 aşısı bilgilendirme platformunda yer alan bilgilere göre, Türkiye genelinde bugün saat 15.29 itibariyle yapılan aşı sayısının 39 milyon 954 bin 247 kişiye aşı yapıldığını kaydetti.

Çorum’da ise bugün itibariyle 1. Doz aşı yaptıran kişi sayısının 198 bin 350 olduğunu açıklayan Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, 117 bin 561 kişinin de ikinci doz aşısını olduğunu vurguladı. Ceylan, 18 Haziran tarihi itibariyle Çorum’da toplam 315 bin 911 doz aşı yapıldığını kaydetti.

Tüm dünyayı saran ve aylardır yaşanılan korkunun artık bir iğne ucu kadar küçüldüğünü ifade eden Ceylan, sırası gelen Çorumluları aşılarını olmaya davet etti.

İlk zamanlarda sadece Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde aşıların yapıldığını hatırlatan Milletvekili Ceylan, “Yaptığımız çalışmalar neticesinde artık tüm sağlık kuruluşlarımızda aşılar yapılabiliyor. Göğüs Hastalıkları Hastanesi, Bahçelievler Semt polikliniği, ilçe hastaneleri, Aile Sağlığı Merkezlerinde alınan randevu ile herkes aşısını yaptırabiliyor. Ayrıca, gezici sağlık ekiplerimizle köylerde de aşı uygulamasını gerçekleştiriliyor. Tüm hemşehrilerimden özellikle aşılarını almaları için ricada bulunuyorum. Lütfen, sırası gelen aşısını olsun da biran önce hayatımızı olumsuz etkileyen bu süreçten biran önce kurtulalım” dedi.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi ziyaretinde AK Parti İl Başkanı Yusuf Ahlatcı, İl Başkan Yardımcısı Ercan Daşdan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Fatih Temur ile birlikte Başhekim Mesut Sezikli, Başhekim Yardımcıları ve Hastane İdari Müdürleri eşlik etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu