Çorum Gündemi

AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLİ AHMET SAMİ CEYLAN İSTEDİ, BAKAN KIRMADI

AK Parti MKYK Üyesi, TBMM Tarım Komisyonu Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan Çorum’da görev yapan tarımsal oda ve birliklerin makine ve teçhizat yönünden desteklenerek üreticilere hizmet etme noktasında ki talebini kırmadı.

 

Tarım ve Orman Bakanı Dr Bekir Pakdemirli ile yapılan görüşmede Ziraat Odası Başkanı Mehmet Sayan, Ziraat Odası Başkan Yardımcısı Hayati Selbes ve Tarım ve Orman İl Müdürü Orhan Sarı hazır bulundu.

 

Ceylan Bakan Bey bizi hiçbir konuda kırmıyor, mantıklı ve makul taleplerimizi hemen destekliyor. İlimizdeki tarımsal oda ve birlikler çok büyük atılımlar yapıyor. Bizde yapılan bu projeleri destekliyoruz. Gerek bakanlığımız gerek ajanslarımız gerekse özel idaremiz tarafından Çorum üreticimizin faydasına olacak bütün projelere parasal destek sağlıyor ve takip ediyoruz. Bugün burada Sayın Bakanımız Çorum’daki oda ve birliklerin desteklenmesi noktasında 2.500.000 TL verdi. Bu ve buna benzer desteklerle Çorum’da üretici birliklerini daha fazla hizmet üretmesi sağlanacak. Zaten oda ve birliklerimiz son yıllarda ülkemizde örnek gösterilecek bir seviyeye geldiler. Birbirleri arasındaki uyum ilimize pozitif yönde katkı sunuyor. Biz Çorum’da birlikten kuvvet doğar prensibi ile çalışıyoruz dedi.

 

Tarım ve Orman Bakanı Dr Bekir Pakdemirli Çorum’daki bu birlik ve beraberliğin sağlanmasında katkısı olan herkesi tebrik ediyorum. Biz de bakanlık olarak imkanlar ölçüsünde destek veriyoruz. Üreticilerin faydasına olan her projeyi destekliyoruz. İnşallah bu desteğimiz Çorum tarımsal örgütlerini daha ileri götürerek üreticilere faydalı olur. Biz üretenin hep yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz dedi. Görüşme iyi temenniler ile bitti

Benzer Haberler

Başa dön tuşu