Çorum Gündemi

AK PARTİ ÇORUM MİLLETVEKİLİ AHMET SAMİ CEYLAN, SAATCI İLE GÖRÜŞTÜ

AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı ile bir araya geldi.

Hafta sonunu Çorum’da geçiren Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, çok sayıda açılış, toplantı ve parti programlarına katıldı. Kurum ve kuruluşları da ziyaret eden Milletvekili Ceylan, bazı sektörlerin temsilcileriyle de görüştü.

Ceylan’ın görüştüğü isimlerden biri de Sağlık-Sen Çorum Şube Başkanı Ahmet Saatcı oldu. Ceylan, Saatcı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde komisyondan geçen, ancak meclisteki görüşmeleri bütçe görüşmelerinin sonrasına ertelenen sağlık personellerine verilecek zam konusu oldu.

Komisyondan doktorları kapsayacak şekilde kabul edilen zam konusunun tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak şekilde yapılmasını talebini ileten Sağlık Sen Şube Başkanı Saatcı, sağlık çalışanların zam kapsamının genişletilmesi konusunda da Milletvekili Ceylan’dan destek talep etti.

Saatcı, öncelikle ve özellikle Çorum’a hizmet eden, hizmetlerin getirilmesi için çaba harcayan herkese minnettar olduklarını belirterek, Milletvekili Ceylan’ın da bu konuda öncü olduğunu dile getirdi.

Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise, 19 yıldır ülkeyi başarılı bir şekilde yöneten AK Parti kadrolarının toplumun tüm kesimlerini memnun edecek çalışmalar yaptığını hatırlatarak, sağlık çalışanlarına zam konusunda da gerekli düzenlemenin mecliste yapılacağını söyledi.

Türkiye’nin hayat sigortası olan ve özellikle de pandemi döneminde fedakarca çalışan sağlık çalışanlarına minnettar olduklarını kaydeden Ceylan, doktorları kapsayan zam artışı ile sağlık çalışanları arasında bir ayrıcalık veya ayrımcılık yaşanmasına müsaade etmeyeceklerini, zam kapsamının tüm sağlık ordusunu kapsayacak şekilde olacağını vurguladı.

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu