Çorum Siyaset Haberleri

AK PARTİDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

Bugün gerçekleştirilen basın toplantısında Çorum gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunuldu.

Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ve Ak Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatçının katıldığı toplantıya yerel basının yoğun ilgisi dikkat çekti.

Basın mensupları ile biraraya gelmekten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, Belediye seçimlerinin tamamlanmasının ardından Çorum’a hizmet anlamında yeni bir ivme yakaladıklarını ve bu ivmeyi sürdürmek için çaba göstereceklerini belirtti.

CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÇORUM’A GELİYOR!

Ak Parti Çorum İl Başkanı Yusuf Ahlatçı, Eylül yada Ekim ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum’u ziyaret edeceğini belirtti.

PARTİ İÇİ DİYALOG ARTIRILACAK

Ahlatçı, “26-27 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen il başkanları toplantısında aldığımız karar gereğince Ak Partiye kuruluşundan bugüne hizmet vermiş olan tüm dava arkadaşlarımız ile birliğimizi, beraberliğimizi ve diyaloğumuzu artıracak organizasyonlar yapacağız” dedi.

ÇORUMA ACEMİ BİRLİĞİ GELİYOR

Daha önceden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında onay verdiği acemi birliği hususunda da bilgi veren Ahlatçı, “Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ile de önümüzdeki haftalarda yapacağımız görüşmede bedelli acemi birliği konusunu netleştireceğiz, yeri de belli olacak şekilde hükumet programına dahil edeceğiz” dedi. Acemi birliği konusuna büyük önem verdiklerini belirten Ahlatçı, 30 günlük periyotlarla yılda otuzaltıbin askerin ve ailelerinin il ekonomisine de büyük katkı sağlayacağını bildirdi.

O UÇAK BİRGÜN ÇORUM’A İNECEK

Ak Parti Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan, havaalanı konusunda çalışmaların sürdüğünü belirterek “O uçak birgün Çorum’a inecek” dedi.

Yusuf Ahlatçı ise Havaalanı için yakın zamanda etüd çalışmalarının başlatılacağı belirterek, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çorum ziyareti öncesi belli bir aşamaya gelmiş olacak olan çalışmalar neticesinde  Cumhurbaşkanımızın havaalanını vatandaşlarımıza müjdeleyeceğini ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

HIZLI TREN VE YÜK TRENİ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Hızlı tren ve yük treni ile ilgili çalışmaların devam ettiğini belirten Ahlatçı, “Bazı basın organlarında çalışmaların durduğu belirtiliyor. Böyle birşey yok. Hızlı treni biz cepte olarak görüyoruz” dedi.

YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Ahlatçı ayrıca Kırkdilim, İskilip-Çankırı ve Ortaköy-Cemilbey Yolu ve bağlantı yolları çalışmalarının aralıksız devam ettiğini de belirtti.

KÜTÜPHANE VE VELİPAŞA KONAĞI PROJESİ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile yaptıkları görüşmede ilimizle alakalı 6 proje sunduklarını belirten Ahlatçı, bu projelerden ikisinin 2020 yatırım programında değerlendirileceğini belirtti. Bu projelerin, çocuklar için modern imkanlarla donatılmış bir kütüphane ve restorasyonu devam eden Velipaşa konağının tamamlanarak otel ve restorant olarak hizmet vermesi olduğunu iletti.

BAYRAMLAŞMA, ÇORUMLU BAYRAMLAŞMASINA DÖNÜŞECEK

Bu kurban bayramında ayrı ayrı bayramlaşma programlarına son vereceklerini söyleyen Ahlatçı, diğer siyasi partiler ve belediye olarak valilik önünde bayramın 2. gününde herkesi birarada bayramlaşmaya davet ettiklerini belirtti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu