ÇorumÇorum Asayiş Haberleri

“ALLAH’TA ONUN GÖZLERİNİ ÇIKARSIN”

Hayvanlara yapılan işkenceye bir yenisi daha eklendi. Tokat’ın Pazar ilçesinde sokak köpeğinin gözlerini çıkarttılar. Köpeği bulan Hüdayi Kurtoglu, “sevip okşadığım bu sevimli köpeğin gözlerini çıkaran kimse allah da onun gözlerini çıkartsın inşallah” diyerek tepki gösterdi.
H.H. Taner Yeşilsu
Sokak hayvanlarına yönelik yapılan işkencelerin bir yenisi Tokat’ın Pazar İlçesinde meydana geldi. Bir sokak köpeğinin gözleri oyulmuş olarak bulundu. İlçede esnaflık yapan Hüdayi Kurtoğlu, bir kaç gün önce kendisinin bu köpeği sevip okşadığını ifade ederek,” Allahım kahroldum. Bu vahşetler ne zaman bitecek. Bu dünya yerle bir olsun artık. Yeminle yaşamak istemiyorum. Bu sevimli köpeğin gözlerini çıkaran kimse allah da onun gözlerini çıkartsın inşallah” diyerek tepki gösterdi.

Sözün bittiği, göz yaşlarımın sel olduğu bir günü yaşıyorum

Orman Su İşleri Bakanlığı Yerel Hayvan Koruma Görevlisi Leyla Çetin Ünlü ise Sözün bittiği, göz yaşlarımın sel olduğu bir günü yaşadığını ifade ederek, “Bittim ben bugün…eminim ki sizlerde aynı duyguları yaşayacaksınız…mesai arkadaşım bu sabah haberini verdi ve fotoğrafları gösterdiği andan bu tarafa şoktayım. Şu an ilçe kaymakam vekilimiz Ömer Saygılı’nın talimatlarıyla koruma altına alındı. İstanbul’dan Sohayko derneği ile görüştüm ve onlar himayelerine alıyorlar. Yarın sabahleyin gelip alacaklar ve tedavi orada devam edecek” diye konuştu.