Amasya

Amasyada Kadınlara Yeni̇lenebi̇li̇r Enerji̇ Ve Kodlama Eği̇ti̇mi̇ Fırsatı

Amasya Üniversitesi’nin eş başvuru sahibi olduğu “Kadınlar Yenilenebilir Enerji Bağlamında Geleceği Kodluyor” adlı proje yeni fırsatlar sunuyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü’nün sözleşme makamı olduğu “Cinsiyet Eşitliği Odağında Geleceğin İnsana Yakışır İşleri Yaklaşımının Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamındaki proje Beyazay Derneği ile işbirliğiyle hazırlandı.

Düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan proje yürütücüsü Mühendislik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünal Kurt, özellikle atanamayan ya da özel sektörde sözleşmeli çalışan öğretmenlere yönelik eğiticilerin eğitiminin yanı sıra mühendis adayı öğrencilerin istihdam edilebilirliklerini arttırmayı planladıklarını belirtti. Prof. Dr. Kurt, eğitim ve laboratuvar kurma faaliyetlerine ek olarak teknik geziler, sektörel toplantı, seminer ve farkındalık günleri düzenlemeyi de planladıklarını vurguladı.

Proje sosyal medya uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Merve Şen Kurt da, projede hedef gruplara ait kontenjanların dolmasına rağmen atanmamış öğretmenlerin devam eden proje faaliyetlerinden yararlanmalarını sağlamak istediklerine dikkat çekerek kendileriyle iletişime geçilmesi halinde kayıt yaptırabileceklerini söyledi.

Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi ise üniversitenin bireylerin eğitim süreçlerinde hem de hayat boyu eğitim ve istihdam edilebilirlik becerilerine sürdürülebilir eğitim anlayışıyla katkıda bulunmaya devam edeceğini dile getirdi. Beyazay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva ve aynı zamanda derneğin şube başkanı olan Prof. Dr. Kurt’a teşekkür eden Rektör Turabi, projenin hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Toplantıya İşkur Amasya Müdürü Osman Yılmaz, İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Kurt, Genel Sekreter Osman Akbaş ve diğer yetkililer de katıldı.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu