fbpx
Çorum Gündemi

“AMATÖR SPOR KULÜPLERİNE SAHİP ÇIKILMALI”

CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, kurum ve kuruluşların amatör spor kulüplerine sahip çıkması gerektiğini belirtti.

17-18 Nisan’da başlayacak olan Bölgesel Amatör Lig (BAL)’de Çorum’u Çimentospor ile Osmancık Belediyespor temsil edecek.

Çimentospor Sportif Direktörü Hüseyin Ulusoy ve Genel Kaptan Erkan Durukan, CHP Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız’ı makamında ziyaret ederek hem 19 numaralı forma hediye etti, hem de sorun ve taleplerini iletti.

Tahtasız, başta Çorum Belediyesi ve İl Özel İdaresi olmak üzere kurum ve kuruluşların amatör kulüplere sahip çıkması ve maddi-manevi desteklemesi gerektiğini açıklayarak, CHP olarak her zaman amatör sporun yanında olduklarını, bundan sonraki süreçte de üzerlerine düşen görevi memnuniyetle yerine getireceklerini söyledi.

İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi üyelerinin amatör kulüplere sahip çıkılması noktasında gerekli önerge ve teklifleri toplantılarda gündeme getireceğini kaydeden Tahtasız, genç sporcuların pandemi sürecinde yaşadıkları sorunları bildiklerini, sorunların çözümü için mücadele ettiklerini ifade etti.

Tahtasız, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bölgesel Amatör Ligde Çorum’u temsil edecek olan takımlarımız Çimentospor ile Osmancık Belediyespor’a üstün başarılar diledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu