Samsun

Ara Tati̇l Coşkusu Cani̇kte Yaşanacak

Samsun’un Canik Belediyesi tarafından 15 günlük ara tatilde öğrenciler için özel programlar düzenlenecek.

Canik Belediyesi’nin ara tatilde düzenleyeceği Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü bilim etkinliği, Canik parkur etkinliği, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü proje şenliği ve karne hediyesi çekiliş programıyla ara tatil dönemi ilçede dolu dolu geçecek. Öğrenciler, Canik’te düzenlenecek olan programlarda bilim, teknoloji, sanat ve spor alanlarında eğitimlerle ve etkinliklerle bir araya gelecek.

“Çocuklarımızın ara tatil sevincine ortak olacağız”

Öğrencilerin ara tatil dönemini verimli bir şekilde geçirmeleri için ilçede çok sayıda etkinlik ve program düzenlediklerini söyleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Öğrencilerimizin her anlamda dolu bir ara tatil dönemi geçirmeleri için ilçemizde programlar ve etkinler düzenlemeye devam ediyoruz. Bilim ve teknoloji etkinliklerimizle çocuklarımızın yeni nesil teknolojileri öğrenmelerini sağlayacağız. Önemli birer terapi aracı olan spor ve sanat etkinliklerimizle çocuklarımızın zihin ve bedensel gelişimlerine katkılar sunacak, sosyal yönlerini kuvvetlendireceğiz. İlçemizde geleneksel hale getirdiğimiz ara tatil programlarımızla, çocuklarımızın tatil sevincine ortak olacağız” dedi.

Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü proje şenliği 20-21 Ocak 2024 tarihlerinde, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü bilim etkinliği 22-28 Ocak 2024 tarihlerinde bir alışveriş merkezinde ve Canik parkur etkinliği ise 22 Ocak-2 Şubat 2024 tarihlerinde Canik Belediyesi Hasan Doğan Spor ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Canik Belediyesi tarafından etkinliklerle ilgili detaylı bilgilere Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve Canik Belediyesi sosyal medya hesaplarından ulaşılacak.

Belediyeden yapılan açıklamada, karne hediyesi çekiliş programına 28 Ocak 2024 tarihine kadar Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve Canik Belediyesi sosyal medya hesapları üzerinden başvuru yapılabileceği kaydedildi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu