Kastamonu

Araştırmacıların Proje Geli̇şti̇rmesi̇ne Katkı Sağlayacak Projeni̇n 3Üncü Dönemi̇ Başladı

Kastamonu Üniversitesi’nde akademisyen ve araştırmacıların projelerini daha etkin şekilde tasarlama ve sunmalarına katkı sağlayacak. “Projelerinizi Beraber Yazıyoruz” projesinin üçüncü dönemi başladı.

Kastamonu Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’nin bünyesinde faaliyet gösteren Proje Destek Ofisi (PRODO), akademisyenlerin ve araştırmacıların projelerini daha etkin bir şekilde hazırlamalarını sağlayan “Projelerinizi Beraber Yazıyoruz” programının üçüncü dönemine başladı. Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu destek programlarına ve Ulusal Ajans KA proje başvurularına yönelik proje yazma eğitimlerini kapsayan program çerçevesinde, katılımcılara, projelerini daha etkin bir şekilde planlama, tasarlama ve sunma konusunda yardımcı olunacak.

Program, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi’nden Prof. Dr. Yavuz Unat, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Nuray Emin ve Türk Dili Bölümü’nden Öğr. Gör. Harun İlçioğlu tarafından verilen eğitimlerle başladı.Farklı alanlardan deneyimli akademisyenler tarafından verilen eğitimlerle katılımcılar, kendi alanlarına uygun özelleştirilmiş eğitimler alarak projelerini daha etkin bir şekilde planlayıp sunma becerilerini geliştiriyor.

Program, akademisyenlerin ve araştırmacıların ulusal ve uluslararası düzeyde daha rekabetçi projeler geliştirebilmelerine katkı sağlamayı hedeflerken, aynı zamanda üniversitenin araştırma potansiyelini artırmayı ve bilimsel çalışmaların kalitesini yükseltmeyi amaçlıyor.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu