Çorum Siyaset Haberleri

AŞGIN ”YENİ SANAYİ SİTESİ, ÇORUM’UN ÖNÜNÜ VE UFKUNU AÇACAKTIR…”

AK Parti Çorum Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, ÇESOB’u ziyaretinde Oto Tamirciler Esnaf Odası’nı da ziyaret etmeyi ihmal etmedi.

Burada aynı zamanda Oda Başkanlığının yanı sıra Zanaatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin Başkanlığını da yürüten Necmettin Uzun’dan kooperatif çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Aşgın, kooperatifin çalışmalarından övgüyle bahsetti. Kooperatif tarafından inşası devam eden yeni sanayi sitesinin Çorum’un önünü ve ufkunu açacağını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında Aşağı Sanayi ve Hıdırlık bölgesini gezme fırsatı bulduğunu vurgulayan Aşgın, bu bölgelerde faaliyet gösteren keresteci, marangoz, kömürcü ve hurdacı esnafının kötü şartlar altında iş yaptıklarını gördüğünü ve bu işyerlerinin şehrin de batıya açılımını engellediğini ifade etti.Belediye Başkanı seçilmesi halinde Aşağı Sanayi ve Hıdırlık civarında faaliyet gösteren esnaflara taşınmaları için belirli bir süre vereceklerini dile getiren Aşgın, taşınılmaması halinde iş makinalarıyla o bölgede altyapı çalışmalarına başlayacaklarını, taşınmamakta ısrar edenlerinde böylelikle taşınmak zorunda kalacaklarını belirtti.Esnaflar için daha modern işyerlerinin yapıldığını ve yapılmaya da devam edildiğini aktaran Halil İbrahim Aşgın, Küçük Sanayi Sitesi ile Zanaatkarlar Kooperatifi’nin çalışmalarını sürdürdüğü yeni sanayi sitesinin Çorum esnafını taşıyabilecek kapasitede olduğunu sözlerine ekledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun da, Aşağı Sanayi ve Hıdırlık civarında faaliyet gösteren keresteci, marangoz, kömürcü ve hurdacı esnafı için kooperatiflerinde mevcut işyerlerinin olduğunu hatırlattı. Uzun, kooperatif olarak bu sektörde faaliyet gösteren esnaflara öncelik tanıyarak, kendilerini 7 gün 24 saat vardiyayla biran önce işyerlerine kavuşturabileceklerinin altını çizdi. Necmettin Uzun ayrıca, motosikletçi ve bisikletçi esnafı içinde çalışma içerisinde olduklarını ifade ederek, AK Parti Adayı Aşgın’a bu projeyle ilgili de bilgi verdi. Aşgın da, projenin takipçisi olacağını söyledi.Uzun, Küçük Sanayi Sitesi’ne mescit ve İtfaiye Birimi sözü veren Halil İbrahim Aşgın’a ayrıca teşekkür ederek, mescidin biran önce yapılmasını talep etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu