fbpx
Tokat Kültür & Sanat Haberleri

AZİZBABA’DA BİLAL DURMAZ SEVGİSİ

Turhal’ın Karkın köyünde bulunan Azizbaba, Yesevi Ocağından, Horasan Erenlerinden ve Hazreti Ali soyundan dede onuruna 46. düzenlenen anma törenine yoğun katılım oldu. CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Eğitim ve Sağlık alanında önemli yatırımlarıyla bilinen iş insanı Dr. Bilal Durmaz ve çok sayıda davetliler, anma töreninde bulundular.

Anma Töreninde, Anadolu’nun manevi önderlerinden, Keçeci Baba talip ve postnişin Azizbaba’nın hayatı ve İrşadları anlatıldı. Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ile CHP İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz’ün birer konuşma yaptığı Azizbaba Anma töreninde iş insanı Dr. Bilal Durmaz’ın kürsüye gelmesiyle birlikte çoşku doruklara ulaştı. Anma törenine katılan canlar, Dr. Bilal Durmaz’ın konuşmasına sevgi ve ilgiyle karşılık verdi. Yesevi Ocağının çerağını Anadoluya taşıyan erenlerinden Azizbaba’nın huzurundayız ve 46. Anma töreninden tek yürek halinde burdayız diye konuşmasına başlayan Dr. Bilal Durmaz, “Allah, Muhammed, Ali öğretisi ve kutlu yolunun canları, hepinizi sevgiyle, muhabbetle, saygılarımla selamlıyorum” dedi.

Dr. Bilal Durmaz konuşmasına şöyle devam etti:
“İşte, sayılı günlerde bitiyor ve gelmekte olan da geliyor. Azizbaba’nın huzurunda, Anadolunun önderleri, Yesevi Ocağının çerağlarının manevi atmosferinde ve şahitliğinde 20 yıllık bir dönemi kapatmak üzere, gelmekte olan geliyor. O gelen, genel başkanımız 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Bir dönemi kapatıp, aydınlık bir dönemi açacak liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu, 12 İlim ve edep katarının yeniden inşasını yapacak, aydınlık Türkiye’de sevginin, barışın, hoşgörünün ve kardeşliğin tesisi sağlanacaktır.
Hacı Bektaşi öğretisi olan eline, diline, beline sahip çıkmayan bu dönemin mirasyedilerinin gitmesi yakındır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tam bağımsızlık ilkesi ilkemizdir ve onun Türk Milleti ve gençliğe emanet ettiği cumhuriyet korumak namusumuzdur.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu