fbpx
Çorum'dan Güncel Haberler

‘’BABAM ÜZÜLMESİN AMA’’

"18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104.yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü" nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi Çorum'da da tören düzenlendi.

Şehitlik Anıtı’nda düzenlenen törene katılan şehit yakınlarından şehit Uzman Çavuş Habib Gökçe’nin 5 yaşındaki kızı Mirayşah’ın babasının mezarına bıraktığı doğum günü çiçeği ve mesajı duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

16 Mart’ta doğum günü olan şehidin kızı Mirayşah’ın babasının mezarına “Seni çok seviyorum canım babam”, anne Hatun Gökçe’nin ise “Doğum günün kutlu olsun habibim, mekanın cennet olsun oğlum” mesajlarının yazılı olduğu çiçekler dikkat çekti. Şehitler için dua edilirken, Şehit Kızı Mirayşah’ın, eline aldığı karanfili babasının mezarına dikmeye çalıştığı sırada “babamın canı acımaz değimli” sözleri törene katılanları duygulandırdı.

Şehidin annesi Hatun Gökçe ise, ‘vatan sağ olsun’ diyerek, “Çok iyi birisiydi. Vatanını ve görevini çok seviyordu. Gururluyum. Hem üzgünüz hem sevinçliyiz” dedi.

Törene Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum milletvekili Erol Kavuncu, Garnizon Komutanı Alb. Çetin Öcal, İl Jandarma Komutanı Alb. Abdurrahman Başbuğ, Belediye Başkanı Zeki Gül, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu