Çorum'dan Güncel Haberler

BAHÇEŞEHİR’DEN TURHAN CANDAN’A ZİYARET

Çorum Bahçeşehir Koleji Türk Dili ve Edebiyatı Zümresi ‘’Önce Türkçe ‘’ projesiyle Türk Dil Edebiyat Derneği (TDED) Çorum Şube Başkanı Turhan Candan’ı ziyaret etti.

Bahçeşehir Koleji öğrencileri, Türk Dil Bayramı nedeniyle Lise Müdürü Hasan Hüseyin Hastaoğlu, Edebiyat Öğretmenleri Özgen Bıyıkoğlu, Arif Kaya, Recep Çakır ve Kurumsal İletişim Yöneticisi Gülben Çelebioğlu eşliğinde TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan’ı ziyaret etti.

Ziyarette Bahçeşehir Koleji Lise Müdürü Hasan Hüseyin Hastaoğlu, 26 Eylül Türk Dil Bayramı kapsamında edebiyat öğretmenlerinin ve öğrencilerinin dil alanında yaptıkları etkin ve kapsamlı çalışmalarından söz etti ve duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dilini kaybeden ulusların gelişemeyeceği ve ilerleyemeyeceğine vurgu yaptı.

Edebiyat Zümre Başkanı Özgen Bıyıkoğlu ise öğretmen, öğrencinin aynasıdır anlayışıyla evde, okulda, sokakta kurduğu her cümlede ‘’ Önce Türkçe’’ farkındalığının yaşanmasını amaçladıklarını söyledi.

Çorum’da okuma, yazma ve kültürel faaliyetler alanında önemli işlere imza attıklarını ifade eden TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan,’’Dil, bir milletin kimliğidir. Bir milleti millet yapan değerlerin başında gelir. Dilin kaybedilmesi özün kaybedilmesi demektir. Orta Asya’dan beri farklı dini inançlara inandık, farklı coğrafyalarda yaşadık ama benliğimizi, kimliğimizi, dilimizi kaybetmedik. Dilimizi korumamız ve ona sahip çıkmamız bizim için hayati bir önem arz ediyor. Bu sebepten dolayı bu görev de en çok siz değerli gençlerimize ve eğitimcilerimize düşmekte. Bol bol kitap okuyun, şiir yazın, ezberleyin ve dilin gizil gücünü ortaya çıkarın’’dedi.

TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan, dile değer veren, dili önemseyen öğretmen ve öğrencileri görmenin kendisini mutlu ettiğini söyleyerek Bahçeşehir Koleji öğretmen ve öğrencilerine kitap seti hediye etti. Bahçeşehir Koleji Lise Müdürü Hasan Hüseyin Hastaoğlu da günün anısına TDED Çorum Şube Başkanı Turhan Candan’a BUEK Kurucusu Enver Yücel’in kitabını hediye ederek teşekkür etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu