fbpx
Tokat'dan Güncel Haberler

BARIŞ PINARI GAZİSİ ZÜLFİKAR SÖNMEZ: “İYİLEŞEYİM YİNE CEPHEYE DÖNECEĞİM”

Barış Pınarı Gazisi Zülfikar Sönmez, iyileşince bölgeye tekrar gideceğini söyledi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Barış Pınarı Harekâtında öncü birliklerle bölgeye ilk giden ve Tel El-Esafer şehrinde havan topu atışı ile sırtından yaralanarak baba ocağına dönen Gazimiz Zülfikar Sönmez’i evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Hastaneden taburcu olduktan sonra tedavisine evinde devam edilen Zülfikar Sönmez’in sağlık durumuyla ilgili bilgiler alan Eroğlu, “Rabbim Mehmetçiğimizi ve tüm güvenlik güçlerini korusun” dedi.

Gazi Zülfikar Sönmez Barış Pınarı Harekatında meydana gelen çatışmada, havan topu ile yaralandığını, Binbaşı ile Tokatlı bir diğer Uzman Çavuşun ise kolundan yaralanarak gazi olduğunu söyledi. Tokatlı diğer arkadaşından devamlı haber aldığını ve onun da durumunun iyi olduğunu belirten Sönmez; “Bölgeye ilk giden birlik bizdik. Çekilecekleri saati beklemeye başladık. Amerika’nın vermiş olduğu gelişmiş silahlar ellerinde mevcut. Benim kullandığım araç normalde patlamaya dayanıklı ancak kullandıkları havan topları güçlü olduğu için yaralandık. Bizleri ise yine bir Tokatlı hemşehrimiz kurtardı o bölgeden. 60 kişilik grubumuzun 17’si Tokatlı idi.

Çatışmada diğer arkadaşlarımız aracın altına girdiler, siper alamadık ve yağmur gibi yağan mermiler ve havan topları ile yaralandık. Bizi asla yıkamazlar. İyileşmeyi bekliyorum. 10-15 günlük tedavim tamamlansın en kısa sürede tekrar o bölgeye dönüş yapacağım. Bizler bölgeye gitmeden önce İHA’lar kontrol ediyor ve güvenli bir şekilde ilerliyoruz. Hamdolsun birçok bölgeyi temizledik. Devletimiz çok büyük hamdolsun her işin üstesinden geliyoruz. Devletimizin imkânları, milletimizin duası, analarımızın duası yetiyor bize. Biz orada bunu hissediyoruz, Allah devletimize zeval vermesin” dedi.

Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ise; “Allah sizlerden, Mehmetçiğimizden ve tüm güvenlik güçlerinden razı olsun. Biz burada böyle rahat bir şekilde yaşıyorsak bunu sizlere borçluyuz. Sizlerin oradaki can siperane mücadeleniz sayesinde bizler rahatça yaşıyoruz. Türkiye’miz çok güçlü, devletimiz her türlü imkâna sahip. Milletimiz her daim sizlere dua ediyor. Bizler Türkiye olarak artık kendi silahımızı, donanımızı, yazılımımızı üretiyoruz. Hepsi üzerimize geliyor ama hamdolsun liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın dik duruşu sayesinde dünyaya meydan okuyoruz.

Zülfikar kardeşimizin bir an evvel sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz. Terör koridorunu yok ederek, barış ve huzuru tesis etmek için görev yapan tüm Mehmetçiklerimiz için dua ediyoruz. Zülfikar Sönmez kardeşimiz başta olmak tüm tedavisi süren gazilerimize acil şifalar diliyorum. Büyük Türk Milleti olarak gazilerimize ve şehitlerimize minnettarız” diye konuştu.

Başa dön tuşu