fbpx
Çorum Gündemi

Başkan Aşgın, Ulukavak sakinleriyle bir araya geldi

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Başkan Mahallemizde Söz Bizde” mahalle buluşmaları kapsamında Ulukavak Mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

 

Cumhuriyet Ortaokulu’nda düzenlenen programa Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, Belediye Meclis Üyeleri, Ulukavak Mahalle Muhtarı Hanefi Özdemir ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

 

Ulukavak Mahallesi’nin kendi mahallesi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, çocukluğunun Ulukavak’ta geçtiğini ve 40 yıldır da aynı sokakta yaşadığını vurgulayarak “Ezelden Ulukavaklıyım.” Dedi. Başkan Aşgın, bugünün kendisi için özel bir gün olduğunu, mezun olduğu Cumhuriyet Ortaokulunda Belediye Başkanı olarak böyle bir programı düzenlediği için çok mutlu olduğunu da sözlerine ekledi.

 

Başkan, Ulukavak buluşmasında, mahalleye yapılan yatırımları mahalle sakinleriyle paylaştı. Programın sonunda mahalle sakinleri Başkan Aşgın’a sorunlarını iletti. Vatandaşlar, Aşgın’a yoğun ilgi gösterdi. 

 

Ulukavak Mahalle Muhtarı Hanefi Özdemir de yaptığı konuşmada “Mahallemizin sorunlarını dile getirmek için bu toplantı yapılmıştır. İnşallah hayırlara vesile olur. Belediye Başkanımıza ve yetkililere teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

35 bin ton asfalt, 14 bin 387 metre altyapı

Ulukavak Mahallesi’ne yapılan altyapı ve üstyapı çalışmalarına da değinen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Yeni yollarla Ulukavaklıları buluşturduk. Göreve geldiğimiz günden beri Ulukavak Mahallemizde 35 bin ton asfalt serimi yaptık. 7 bin metre bordür ve 17 bin 360 metre kare tretuar döşedik. 9 bin 112 metre kanalizasyon, bin 936 metre yağmursuyu ve 3 bin 338 metre içme suyu hattı çalışması yaptık. Taşkınların önüne geçmek için Silim Kent’ten İbrahim Çayırı’na doğru yeni dereler açtık ve etraflarını telledik gerçekten işimizi aşkla yapıyoruz” diye konuştu.

 

8 İlçeyi bağlayacak yeni kavşak çalışması 2022’de tamamlanacak

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Milletvekillerimizin bizim ve muhtarımızın da çok sıkı bir şekilde takip ettiği bir konu Akşemseddin Caddesini yeni İskilip ve Osmancık Caddeleriyle birleştirecek kavşağın ihalesi iki hafta önce yapıldı. Osmancık üst geçidinde zaman zaman trafik problemleri yaşıyoruz. 2022 yılında tamamlanması planlanan seviyeli kavşağın yapılmasıyla birlikte hem 8 ilçe bu yolu kullanacak hem de buradaki trafik problemleri çok önemli bir kısmını çözmüş olacağız. Ben başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza, Milletvekillerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum hayırlı olsun” dedi.

 

“Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu hemşehrilerimizle buluşturacağız”

Gençlik ve Spor Bakanlığının “Yüzme Bilmeyen Kalmasın Projesi” kapsamında Çorum Belediyesi olarak çok kıymetli bir eseri hizmete sunacaklarını söyleyen Başkan Aşgın, Özgürevler’de inşaat çalışmaları devam eden yarı olimpik yüzme havuzunu tamamlayıp Çorum halkının hizmetine sunacaklarını kaydetti. 

 

“Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerine kreş yapacağız”

Belediye Meclisimizde aldığımız karar ile üç farklı noktaya kreş yapacağız. Bunların birisini Ulukavak Mahallesi içerisinde Dr. Sadık Ahmet Caddesi üzerinde bir kreş yapacağız. Birkaç ay içerisinde temelini atacağız, inşallah 2022 yılında da açmak nasip olur.

 

“ÇORBİS yoğun ilgi görüyor”

Başta tutarmı tutmazmı diye düşündükleri ÇORBİS projesinin şuanda 21 bin aboneye geçtiğini ifade eden Başkan Aşgın,  “Bu şunu gösteriyor ki bu iş tuttu. Hemşehrilerimizin bu kadar teveccüh gösterdikleri bir hizmeti bizim artırmamız gerekir düşüncesiyle dört ÇORBİS istasyonu daha kurma kararı aldık. Bunların biri de Ulukavak Mahallemizde olacak” diyerek Ulukavaklılara ÇORBİS istasyonu müjdesi verdi.

 

Etüd Proje Müdürlüğünün Ulukavak Mahallesinde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Aşgın, “Bilim Sanat Merkezi’ne Z kütüphane yaptık. İsminide geçtiğimiz yılda Koronavirüs nedeniyle vefat eden Cengiz Özkader müdürümüzün ismini verdik” diyerek Tarakçı Sokak’ta 2019’da göreve geldiğimizde bitmek üzere olan Ulukavak Mahalle Spor Salonumuzun tefrişatını yaparak hemşehrilerimizin hizmetine sunduklarını söyledi.

 

“Koçhisar İsale Hattını artıma tesisimize bağladık”

Başkan Aşgın, “Barajlarımızda suyun tam anlamıyla bittiği bu günlerde 53 kilometre öteden Alaca İlçemizdeki Koçhisar Barajından buraya bir yıl gibi kısa bir sürede suyumuzugetirdik. Geçtiğimiz hafta sonu arıtma tesisimize bağlayaraksu almaya başladık. Su problemimizi de belli bir dönem için kapatmış olduk. Yine ifade edeceğim Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu işi bizzat takip etti. Tarım ve Orman Bakanımız ve üç milletvekilimizin de çabalarıyla bu işimizi de nihayetlendirmiş ve çözmüş olduk emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”dedi.

 

“Ulukavak’a üç yeni semt parkı yaptık”

Park ve Bahçeler konusunda Çorum’un çok iyi bir noktaya geldiğini belirten Başkan Aşgın,“241 tane parkımız var.  Şuan devam eden ve tamamlamak üzere olduğumuz 6 yeni semt parkımız var. Bu yeni parklarımızın üç tanesini Ulukavak Mahallemize yaptık. Bunlar Özgürevler 9. Sokak, Söğütlüevler 42. Sokak ve Çitlik çayırı 9. Sokakta bulunuyor. Parklarımızın sadece çim ekimleri kaldı mevsim itibariyle ilkbaharda çimlerini ekip o parklarımızı da açacağız” dedi.

 

Ulukavak’ta Sosyal Destek Kartı’ndan bin 989 aile faydalanıyor

Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğümüz geçtiğimiz yıl yeni bir uygulamaya geçti diyen Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “İhtiyaç sahiplerine biz kart veriyorduk onlarda gıda bankamıza gelerek sınırlı sayıda alışverişlerini yapıyordu. Bunu bitirelim istedik ve Sosyal Destek Kartını hayata geçirdik. Sayıları bugün itibariyle 75’i bulan mahalle bakkallarına bu imkânı tanıyalım dedik. Hem esnafımız kazansın hem de ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizburalardan gidip canları ne istiyorsa o onu alsınlar istedik.Bir yandan da hemşehrilerimiz evine en yakın marketten alışveriş yapma imkânı buldu. Ulukavak Mahallemizde 2021 yılı içerisinde bin 989 ailemiz Sosyal Destek Kartından faydalanmaya başladı”diye konuştu.

 

**********************************

 

Okul Müdüründen Başkan Aşgın’a sürpriz

 

Cumhuriyet Ortaokulu’nda yapılan Ulukavak Mahalle Buluşması sonrası, okul müdürü Aytekin Ağırcan, Başkan Aşgın’a sürpriz yaptı. Başkan Aşgın’ınilkokulu Cumhuriyet Ortaokulu’nda okuduğunu bildiklerini ve mahalle buluşmasının da okullarında yapılmasını fırsat bildiklerini belirten okul müdürü Aytekin Ağırcan, UlukavakMahalle buluşmasının ardından Başkan Aşgın’a mezuniyet belgesini çerçeveleterek hediye etti. 

 

Başkan Aşgın, kendisine yapılan bu hoş sürpriz karşısında duygulanarak, 1986 yılında mezun olduğu belgeyi kendisine takdim etmesi nedeniyle nedeniyle Aytekin Ağırcan’a teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu