Samsun

Başkan Demi̇r: “Ulaşımı Daha Kolay Ve Konforlu Hale Geti̇rmeyi̇ Hedefli̇yoruz”

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Canik ilçesinde yeni bulvar yolunun yapım çalışmaları devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bu projeyle bölgedeki trafik yoğunluğunu azaltmayı, vatandaşlarımızın günlük hayatında ulaşımı daha kolay ve konforlu hale getirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi şehrin çeşitli noktalarında alt ve üstyapı çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar çerçevesinde Canik ilçesinde çevre yolundan başlayıp Mahmudiye Caddesi’ne kadar devam edecek olan Karşıyaka, Uludağ ve Gaziosmanpaşa Mahallelerinin ortasından geçen 30 metre genişliğinde 780 metre uzunluğundaki yeni bulvar yolunun yapım çalışmaları sürüyor. Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan yeni bulvar yolunun tamamlanmasıyla bölgedeki trafik yoğunluğunun azalması hedefleniyor.

Gerek kırsal bölgelerde, gerek şehir merkezinde ulaşım alt yapısının çok güçlü hale geldiğini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Bir yandan mevcut yollarımızı iyileştirirken, bir yandan da ihtiyaç olan güzergahlarda yeni yollar açmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda Canik ilçemizde bu bölge için çok önemli olan yeni bulvar yolu çalışmalarımıza kısa bir süre önce başladık. Ekiplerimizin çalışması devam ediyor. Bu bölge için çok önemli bir çalışma. Bu projeyle bölgedeki trafik yoğunluğunu azaltmayı, vatandaşlarımızın günlük hayatında ulaşımı daha kolay ve konforlu hale getirmeyi hedefliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu