Samsun

Başkan Demi̇rci̇: “Şehri̇mi̇zi̇n Her Noktasında Çalışmalarımız Devam Edi̇yor”

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan çalışma ile Alaçam ilçesi Akgüney Mahallesi sakinlerinin uzun zamandır problem yaşadıkları yol sorunu çözüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek, onları mutlu etmek bizleri de oldukça mutlu ediyor. Ekiplerimiz yol problemi yaşayan mahalle kalmaması için gece gündüz çalışmaya devam ediyor” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yaşamlarını daha konforlu hale getirmek için şehrin her noktasında hizmet sunmaya devam ediyor. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekiplerince Alaçam ilçesi Akgüney Mahallesi’nde yapımı tamamlanan sathi kaplama yol çalışması vatandaşlardan tam not aldı. 5 kilometrelik bozuk yolda önce zemin iyileştirmeleri, ardından genişletme yapıldı. Daha sonra sathi kaplama çalışmasıyla yol sorunu ortadan kaldırıldı.

2024 yılına kadar yol ve su sorunu yaşayan mahalle bırakmamak adına çalışmalarının devam edeceğini söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yaptığımız çalışmalarla vatandaşlarımızın yüzünü güldürmek, onları mutlu etmek bizleri de oldukça mutlu ediyor. Hemşerilerimizin mutluluğu bize güç veriyor. Ekiplerimiz yol problemi yaşayan mahalle kalmaması için gece-gündüz çalışmaya devam ediyor. Şehrimizin her noktası bizim için çok önemlidir. Şehir merkezimiz ve kırsalda nerede bir sorun varsa sona erdirene kadar çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

Yol çalışması ile ilgili bilgi veren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Alaçam İlçe Şefi Berkay Örs, “Yolun genişletme çalışmalarını yaptıktan sonra zemin iyileştirmeleri yapıldı. Yolun genişliğini 9 metreye kadar çıkardık. Standardı yüksek konforlu bir yol oldu. Vatandaşlarımız şu an çok mutlu. Biz de bu işin bir parçası olduğumuz için mutluyuz” ifadelerine yer verdi.

Akgüney Mahallesi Muhtarı Kurtça Yiğit ve vatandaşlar ise yeni yapılan yolun güzel olduğunu belirterek, memnuniyetlerini dile getirdiler.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu