TokatTokat'dan Güncel Haberler

BAŞKAN EROĞLU’NDAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama mesajında “Bizler ilk emri ‘Oku’ olan bir dinin mensupları olarak eğitimin, kültür ve medeniyetimizi yükselttiğinin bilincini taşıyan bir milletiz. Eğitim meşalesini ellerinde tutan, aydınlığı nesillerden nesillere taşıyan kıymetli öğretmenlerimizin değer ve sevgisini kalbimizde taşıyoruz. Ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine yükselmesinde rol alan ve gelecekte de bu hedefler için gayret gösterecek evlatlarımızı ilim irfan sahibi bireyler olarak yetiştirenler değerli öğretmenlerimizdir. Öğretmenlerimize karşı duyduğumuz derin saygı ve sevgiyi ‘Bana Bir Harf Öğretenin Kırk Yıl Kölesi Olurum’ ifadesinin rehberliğinde yaşarız. Medeniyetin temel taşı olan insanı imar ederek, bireyden topluma, şehrimizden ülkemize ve dünyaya bilgiyle değer katan öğretmenlerimize minnettarız.

Ülkemizdeki değerli eğitim kurumlarımızla birlikte Tokat Belediyesi olarak, belediyemiz çatısı altında yer alan kurs ve eğitim merkezlerimizle 7’den 70’e insanımıza eğitim noktasında katkı sağlamayı en önemli görevlerimizden biri sayıyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 1928 yılında Başöğretmenlik unvanını kabul ettiği 24 Kasım tarihinde kutladığımız Öğretmenler Günü vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere görevi uğruna şehit düşmüş öğretmenlerimiz ve ahirete irtihal etmiş olan kıymetli öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum. Başta eğitim hayatım boyunca istifade ettiğim değerli öğretmenlerim olmak üzere, Tokat’ımızda görev yapan kıymetli öğretmenlerimizin, belediyemiz bünyesinde eğitim veren öğretmenlerimizin ve bütün eğitim camiamızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutlar; sağlık ve huzur içerisinde başarılarla dolu bir yaşam dilerim” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu