fbpx
Cemal İncesoyluerKöşe YazılarıTokatTokat'dan Güncel Haberler

BAŞKAN EYÜP EROĞLU GERÇEĞİ

2014 yılında partisi tarafından Tokat Belediye Başkanlığına aday gösterildiğin de Eyüp Eroğlu AK Parti Tokat İl Başkanıydı. Bir bakıma partisi tarafından görev verilmiş, O’da gereğini yaptı.

Sürekli halk ile iç içe olan, toplumun bütün toplum katmanlarıyla gönül rabıtası kurmuş her siyasetçi için, bu özelliğine paralel olarak yakıştırmalar da olur. Çünkü, Eyüp Eroğlu salt Tokat merkezde değil, ilçe, belde ve köylerinde, yani Tokat hinterlandında bilinen, tanınan, sevilen ve güvenilen bir siyasetçi profiline sahip. Gençlerin rol modeli olması rastlantı değil. Başkan Eroğlu’nun pozitif ayrımcımcılık olarak nitelendireceğimiz, kadınlar, çocuklar ve gençler için nasıl yatırımlar yaptığını bu şehirde yaşayan herkes biliyor.

Tokat için üretip hayata geçirdiği projelerin her birisi, bu şehirde yaşayan insanların yaşam kalitesini yükselterek konforunu sağlamak içindi. Burada, Başkan Eyüp Eroğlu’nun 8 yıllık başarı hikayesi ve yüzlerce projesini anlatacak değilim. Her birisi ülkedeki kimi belediye başkanının hayal ve rüyasından öteye gitmeyen hizmet ve yatırımları “anlat anlat bitmez” dercesine uzun metrajlı filmlere konu olacak öyküler zinciridir.

Hep söylerim, insanın bir hikayesi olmalıdır. İşte, Eyüp Eroğlu’nun öyle bir hacimli hikayesi var ki; insana dokunan, gönüllerde yer bulan, hiçbir siyasi ve ideolojik farklılığı öncelemeyen, bir derviş Yunus gibi, “Bütün insanları Allah için seven” anlayışı, 7’den 77’ye tekabül eden sevgi ve muhabbet kuşağını oluşturmuştur. Onu seven Tokatlıların Onu daha farklı mevkilerde görmek istemelerini, deyim yerindeyse “Eyüp Eroğlu’nu yere göğe koyamayışlarını” anlıyorum. Bu dilek ve temennilerine hiçbir itirazım yok.

Lakin, bir elin parmağını geçmeyen bazı kişilerde var ki, karın ağrılarını ve Eyüp Eroğlu gölgesini silmek için bir takım planlı kumpas ve algı içerisindeler. Sözüm de onlaradır. Bu arkadaşların Eyüp Eroğlu’nu hiç tanımadıkları ortadadır. Eyüp Başkan görev adamıdır, bu bir. Bugüne kadar, görev ve makam/mevki isteyen bir adam olmamıştır. Parti disiplinine o kadar çok uyar ki, bu coğrafya da herkes kendi hırs ve öfkesini yaşarken, Eyüp Eroğlu sahadaydı.

Tokat hinterlandın da Reisin yoluna yoldaş olmuş, direkt ya da endirekt hiçbir ihanetin içinde bulunmamış, bir yandan belediye başkanlığı görevini en güzel bir şekilde yerine getirirken, diğer taraftan özellikle ekonomik buhran nedeniyle halkın partisine yönelik tepkilerini absorde edebilmiş 5 kişi say deseler, tereddütsüz birinci sırada Eyüp Eroğlu’nu söylerim. Küçük ve ucuz oyunlar, beyhude algılar, bu dağdan toz kaldıramaz.

Cemal İncesoyluer

Başa dön tuşu