Samsun

Başkan Sandıkçı: “2 Bi̇n Adet Çanta Ve Kırtasi̇ye Seti̇ni̇ Öğrenci̇leri̇mi̇ze Sıralarında Tesli̇m Etti̇k”

Canik Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Canik Belediye Başkan Adayı İbrahim Sandıkçı, “5 yıl boyunca eğitime yönelik projelerimizi ve yatırımlarımızı arttırarak sürdürdük. İlçemizdeki nitelikli okul sayısını artırdık. İlkokul birinci sınıfa başlatan tüm öğrencilerimize çanta ve kırtasiye seti desteği verdik. 2 bin adet çanta ve kırtasiye setini öğrencilerimize sıralarında teslim ettik” dedi.

Canik Belediye İbrahim Sandıkçı, Canikli kadınlarla buluştu. Canikli kadınların sorularını cevaplayan, onların talep ve önerilerini dinleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, programda eğitim alanında yaptıkları faaliyetler hakkında bilgiler verdi. Vatandaşlarla birlik ve beraberlik içerisinde çalışmaya devam ettikleri vurgulayan İbrahim Sandıkçı, “Hemşehrilerimizin hayır dualarıyla ilçemizde gerçek belediyeciliği sürdüreceğiz” dedi.

“Eğitimde öncü şehir Canik”

Canik’e eğitime yönelik kazandırdıkları yatırımların önemine dikkat çeken Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “5 yıl boyunca eğitime yönelik projelerimizi ve yatırımlarımızı artırarak sürdürdük. İlçemizdeki nitelikli okul sayısını arttırdık. Canik Fen Lisemizi ilçemize kazandırdık. İlçemizde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı’nda ilkokul birinci sınıfa başlatan tüm öğrencilerimize çanta ve kırtasiye seti desteği verdik. İçerisinde beslenme çantası, su matarası ve yardımcı eğitim materyallerinin de yer aldığı 2 bin adet çanta ve kırtasiye setini öğrencilerimize sıralarında teslim ettik. 5 yılda 3 bin 730 hanım kardeşimize sertifikalı mesleki eğitim verdik. Canik’imizde tüm öğrencilerimizin KPSS, YKS ve LGS sınav ücretlerini karşılamaya devam ediyoruz. Geleceğin bilim insanlarını yetiştirdiğimiz Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzde, ilçemizde düzenlediğimiz bilim ve teknoloji etkinliklerinde çocuklarımıza ve gençlerimize 5 yılda bilim ve teknoloji alanında 47 bin 506 saat eğitim verdik” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu