Samsun

Başkan Sandıkçı: “Öğrenci̇leri̇mi̇ze Yıllık 28 Mi̇lyon Tl Destek Sağlıyoruz”

Samsun’un Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eğitime yönelik desteklerini yoğun bir şekilde sürdürdüklerini belirterek, seçkin projelerle ilçedeki öğrencilere yıllık 28 milyon TL tutarında destek sağladıklarını söyledi.

Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, eğitime yönelik projeleri hayata geçirmeye devam ettiklerini ifade etti. Üniversite öğrencilerine burs desteği, çanta ve kırtasiye seti desteği, TEKNOFEST ve TÜBİTAK proje desteği, Canik Sinema Akademisi ve öğrencilere sosyal destek sağlayan pek çok projeyi hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan İbrahim Sandıkçı, ilçedeki öğrencilere sağladıkları eğitim desteklerinin yıllık 28 milyon Türk lirası olduğunu ifade etti. Eğitim hayatının her aşamasında öğrencilerin yanında olduklarını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, ilçede eğitim seferberliğini sürdüreceklerine dikkat çekti.

Canik’teki öğrencilerin sınav ücretlerini de karşıladıklarını ifade eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Öğrencilerimizin derslerine ve çalışmalarına odaklanmaları, onların hedeflerine emin adımlarla ilerlemeleri adına her türlü imkanımızla öğrencilerimize destek olmaya devam ediyoruz. Canik’te KPSS, YKS ve LGS sınav ücretlerinin tamamını karşılıyoruz. Sınavlarda derece elde eden öğrencilerimizi ödüllerle buluşturuyoruz. Büyük bir hassasiyetle sürdürdüğümüz çalışmalarımız çerçevesinde, öğrencilerimize yıllık 28 milyon Türk lirası destek sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Öğrencilere yönelik destekleri arttırarak sürdüreceklerini belirten Başkan İbrahim Sandıkçı, Bugüne kadar olduğu gibi ilerleyen süreçte de var gücümüzle öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Eğitime ve eğitim hayatına yönelik yeni projeleri ilçemize kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu