Kastamonu

Başkan Vi̇di̇nli̇oğlu: “Beledi̇yemi̇ze Bi̇n 80,487 Ki̇lovatsaatli̇k Güneş Paneli̇ Kuracağız”

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Belediyesi bünyesinde bin 80,487 kilovatsaatlik güneş paneli kuracaklarını söyledi.

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Aralık ayı belediye meclis toplantısı 2. oturumunda açıklamalarda bulundu. Belediye Meclisi’nde Kastamonu Belediyesince projesi hazırlanan ve TEDAŞ Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan çatı güneş enerji santralleri (GES) projelerinin uygulanması için Kastamonu Belediye İşletmeleri İmalat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketine yetki verildi. Söz konusu projeyle dış hizmetler kampüsü, Kuzeykent Kapalı Pazar Alanı, içme suyu arıtma tesisi, kaynak atölyesi, asfalt plenti, merkez kapalı pazar alanı, hayvan barınağı ve itfaiye binasına toplamda bin 80,487 kilovatsaatlik güneş paneli kurulacak.

Kararın ardından açıklamada bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Dün itibarıyla meclise yetiştirdik. Daha önce GES’le ilgili hazırladığımız ve onaylanmış bir projemiz vardı. İLBANK’la görüşmemizde onaylandığı haberini aldık. Bu enerji üretimi çok bize yetecek değil ama bunlar daha öncesinden çatılar için hazırlanmıştı, inşallah çok daha büyük bir alanda müjdesini veririz. Enerji hemen hemen bütün belediyelerin gündeminde. Çünkü ciddi maliyetler var, inşallah kendi enerjisini üreten bir belediye oluruz” diye konuştu.

“Biz, herhangi bir zam yapmadık, haber gerçeği yansıtmıyor”

Başkan Vidinlioğlu, Közel halk otobüslerindeki kredi kartı komisyon ücreti artışının Kastamonu Belediyesi ile bir ilgisinin olmadığını belirterek, “Bizim bilet ücretlerimiz 14 TL’dir. Bunun üzerine bir zam yapılması söz konusu değildir. Bu sadece bankaların kredi kartlarındaki rakamları güncellemelerinden doğan bir şeydir. Dolayısıyla bunun belediyemizle ilgisi yoktur. Tamamen Kentkart ve bankalar arasındaki anlaşmadan doğan ve bankaların da kredi kartı kullanımında aldıkları komisyonla ilgili bir şeydir. Bu zam falan değildir” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu