Çorum'dan Spor Haberleri

Bayan Veleybol Takımı İlgisizlikten Şikayetçi.

Çorum’u Türkiye Bayanlar Voleybol 2. Ligi’nde başarıyla temsil eden ve sayısız başarılara imza atan voleybol takımımıza sahip çıkan olmazsa ligden çekilecek.
Kulüp Başkanı Ali Haydar Teke, 2015 yılında kurdukları kulüplerinin 4 yıl zaman zarfında büyük başarılara imza attığını belirterek, bugüne kadar buralara kendi imkanları ile geldiklerini ancak kulübe sahip çıkılmadığı taktirde ligden çekileceklerini söyledi.

Teke, “Kulübümüzü 2015 yılında kurduk ve 3 yıl içerisinde Çorum’da alt yapılarda sayısız dereceye imza attık. Ve hedef olarak gördüğümüz 2. lige yükselme başarısını gösterdik ve geçtiğimiz sezon ilimizi Türkiye Voleybol Federasyonu Bayanlar 2. liginde temsil ettik. Sponsora veya belli bir gelire sahip olmayan kulübümüz giderlerini kendi imkanları ile karşılamaktadır. Hiçbir maddi gelirimiz olmadan 2 sene üst üste Bölgesel Lig’de bir yılda 2. Lig’de mücadele ettik. Arkamızda bir belediye ya da bir kurum olmadan takımımızın bütün ihtiyaçlarını kendi imkanlarımız ile karşıladık, yeri geldi malzeme, yeri geldi antrenman yapacak salon bulamadık. Maddi ve manevi çok yorulduk yine de yolumuza her zaman devam ettik. Şimdi 2. ligde bu sezonda devam etmek istiyoruz.

İlk sezonumuzda tamamen kendi sporcularımız ile genç kadro ile başarılı sayacağım bir sezon geçirdik. Yeni sezonda maddi destek bulup ilimizi temsil etmeye devam edebilecek miyiz bunu yaşayacağız ve göreceğiz. 2. ligde kalıcı olup Çorum’un bu konudaki eksiğini gidermek, Çorum’da ki bayan voleybolcuların daha üst liglerde oynayabilmeleri için onlara basamak olmak ve Çorum’un yetiştirdiği voleybolcuların Çorum’da kalmasını sağlamak ve eğitim hayatlarını Çorum’da devam ettirerek sporcu göçünü engelleyip sporcularımızın Çorum’umuza hizmet etmesini devam ettirmek amacındayız.

Çorum’un tek profesyonel bayan voleybol takımı olarak ilk gün olduğu gibi şimdi de maddi destek aramaktayız. İlimizde takımımıza maddi destek verecek büyüklerimizden destek bekliyoruz. Aksi takdirde Çorum Voleybol Spor Kulübü olarak ligden çekilme kararı almak zorunda kalacağız ki bu hiçbirimizin istemediği bir karar olacak. Böyle olumsuz bir durumda kendi yetiştirdiğimiz A Takım seviyesinde oynayabilecek kendi öz evlatlarımızı maalesef farklı illere ve kulüplere göndermek zorunda kalacağız.

Lige çıkmak için mücadele verdiğimiz 4 yıllık emeği bir kenara atacağız. Çorum’un artık bayan voleyboluna bakış açısını değiştirmesini diliyoruz. Kız çocuklarına sporu hor gören anlayıştan ayrılıp, kızlarımıza destek verilsin istiyoruz. Verilecek her türlü desteğe her türlü ortaklığa hatta isim değişikliğine kadar her teklife her zaman açığız.

Bayan Voleybol Takımımızın üvey evlat olarak kalmasına artık razı değiliz. Kendi çocuklarımız ile kendi ilimiz için mücadele ediyoruz. Koskoca bir sezonu sahipsiz tamamladık böyle bir sezon daha geçirmeye hem maddi hem manevi gücümüz kalmadı umarım sesimiz duyulur bu kulübe bu çocuklara sahip çıkılır. Sporcu kızlarımıza her zaman söz verdim gücüm yettiğince sizi yarı yolda bırakmayacağım dedim ancak bir beden eğitimi öğretmeni olarak tek başıma maalesef sadece bir sezon dayanabildim. Umarım emeklere ve çocuklarımıza yazık olmaz, Çorum takımına sahip çıkar” dedi.

 

Benzer Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu