Tokat

Beledi̇ye Başkanı Sargın, “Zi̇le Açık Hava Müzesi̇di̇r” Dedi̇.

Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın Yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen Zile ilçesinde turizmi geliştireceklerini belirtti.

Zile’ye yönelik artan turist hareketliliği ile ilgili açıklama yapan Zile Belediye Başkanı Şükrü Sargın, turizmin ayak seslerinin Zile’de duyulmaya başladığını belirtti. Zile’nin turizm değerleri açısından büyük potansiyele sahip şehirlerden birisi olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Şükrü Sargın, Zile’nin turizm değerlerini zenginleştirmeye ve gezginlerle buluşturmaya çalıştıklarını belirtti.

“Veni Vidi Vici Kent Müzesi ile bir müze kent olma yönünde emin adımlarla ilerlemekteyiz”

Bugüne kadar yeterince değerlendirilemeyen bu potansiyelin, alt ve üst yapı çalışmalarıyla değerlendirilmeye çalışıldığını ifade eden Belediye Başkanı Sargın, “Bir plan dâhilinde ve koruma-kullanma dengesi gözetilerek bu potansiyeli ekonomik değer oluşturan çıktılara dönüştürme hedefiyle çalışıyoruz. Zile’nin zengin tarihini, kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini akılcı projelerle değerlendirilmeye çalışmaktayız. Bu bağlamda, uygulamaya aldığımız Veni Vidi Vici Zile Kent Müzesi projesi bunlardan birisidir. Zile, sahip olduğu kalesi ve arkeolojik kazılarını başlattığımız doğudaki tek Amfitiyatro ile büyük bir açık hava müzesidir. Bu açık hava müzesinin içinde oluşturduğumuz Veni Vidi Vici Kent Müzesi ile bir müze kent olma yönünde emin adımlarla ilerlemekteyiz” dedi.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu