Çorum Gündemi

Belediye Çiftlikpınarı Mevkiinde yeni yollar açıyor

Çorum Belediyesi trafiği rahatlatacak yeni çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Çiftlikpınarı Mevkiinde hummalı çalışma gerçekleştiriliyor. Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, çalışmaları yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

 

Çiftlikpınarı Caddesinde alt yapı çalışmasına yoğun şekilde devam eden belediye ekipleri aynı zamanda yeni bağlantı yollarda açıyor. Çiftlikpınarı caddesine bağlanan yeni bağlantı yolları açılması ile beraber alt yapı çalışması hızlı şekilde devam ediyor. Belediye ekipleri Çiftlik Pınar Caddesinde ve bağlantı yollarında 1500 metre uzunluğunda yeni kanalizasyon hattı döşüyor. 

 

Çevre Yolu üzerinde yapılması planlanan yeni İskilip Yolu Kavşağı ve devamında Çiftlikpınarı Caddesi ve bağlantı yolları ile Osmancık köprüsünde ve İlim Yayma Kavşağında oluşan yoğun trafiği rahatlatacak. Yaptıkları yollar ve bağlantı yollarıyla bölgede yapılaşmanın başlaması ve şehirleşmenin alt yapısını hazırladıklarını belirten Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın “Yeni yollar açarak bölgenin yapılaşmasına ve gelişmesine zemin hazırlıyoruz. Çiftlikpınarı mevkiinde yapmış olduğumuz alt yapı çalışmaları ve yeni bağlantı yolları bölgedeki trafiği de büyük ölçüde rahatlatacak. Yapılması planlanan yeni İskilip Yolu Kavşağı ve Çiftlikpınarı mevkiinde yaptığımız çalışmalarla birlikte İlim Yayma Kavşağında ve Osmancık Köprüsünde oluşan trafik yığılmasının önüne geçmiş olacağız. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz” dedi ve ilk günkü aşkla çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu