Çorum Siyaset Haberleri
Trend

BELEDİYE MECLİS ÜYESİNDEN SKANDAL PAYLAŞIM!

Çorum Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Reşit Keleş’in sosyal medya hesabından Cuma hutbeleri ile ilgili skandal açıklamalarda bulunduğu iddia edildi.

30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniye cuma namazı öncesi verilen hutbelerde Mustafa Kemal Atatürk’ün isminin geçmemesinin eleştirilmesine yönelik yaptığı paylaşım:

Sosyal medya sitesi Facebook hesabından yaptığı belirtilen paylaşımda ağıza alınmayacak ve insana yakışmayacak cümleler kurduğu belirlenen Keleş’in Diyanet üzerinden kurguladığı paylaşımında laiklere ve Ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk sevdalılarına , ”Siz kimsiniz O. ÇOCUKLARI” dediği görülüyor.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ!

Kalender, ” Keleş Derhal İstifa etmelidir”

AKP Çorum Belediye Meclis Üyesi Reşit Keleş’in skandal paylaşımına tepkiler çığ gibi büyürken CHP Merkez İlçe Başkanı İsmail Kalender’den istifa çağrısı geldi. Kalender, ”Çorum’da 100 bine yakın Cumhuriyet Halk Partisi seçmeni bulunmaktadır. Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi dışında diğer partilerin seçmenlerinden de Devletimizin, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü seven insanlar bulunmakta olup bu insanlara hakaret eden Çorum Belediyesi AKP Meclis Üyesi Reşit Keleşi KINIYORUZ.

Mustafa Kemal ve onu sevenlerden rahatsız olan birisinin Cumhuriyetin Belediyesi olan Çorum Belediyesi çatısı altında yer almasını esefle kınıyoruz.

Derhal istifaya davet ediyoruz.” dedi.

BİR TEPKİ DE TUNCAY YILMAZ’DAN

Çorum Belediyesi CHP Meclis Üyesi Tuncay Yılmaz da, Keleş’in sözlerine tepkisiz kalmadı.

Yılmaz’ın açıklaması:

“Sayın Ak Parti Çorum Belediyesi Meclis Üyesi Reşit Keleş

Egemen Bağış Bakara Makara dedi Kur’anla dalga geçti. Diyanet ve siz diyemediniz Kur’an-ı Kerim ile kim olursa olsun dalga geçemez diye. Sesiniz çıkmadı. Diyanetin sesi çıkmadı.

Bursa Milletvekiliniz Hüseyin Şahin Reisinize dokunmak ibadet dedi. Diyanet bu şirktir diyemedi. Sesiniz çıkmadı. Diyanetin sesi çıkmadı.

Allah-u Tealanın bütün vasıflarını toplamış bir lider dediniz. Sesiniz çıkmadı. Diyanetin sesi çıkmadı. Böyle şey olmaz dedi.

Egemen Bağış reisinizin doğduğu, evlendiği ve yaşadığı illeri müvarek ilan etti. Sesiniz çıkmadı. Diyanetin sesi çıkmadı. Böyle şey olmaz demedi.

Reisiniz bizim rahmetimiz gazabımızı aştı dedi. Sesiniz çıkmadı. Diyanetin sesi çıkmadı.

Süleyman Soylu ezeli ve ebedi başkanıdır dedi. Sesiniz çıkmadı. Diyanetin sesi çıkmadı.

Reisinizin olduğu televizyon yere konmaz dediler. Sesiniz çıkmadı. Diyanetin sesi çıkmadı.

Bu kadar yolsuzluklara batmış birisini Hz. İbrahime uzanan davanın son neferi yaptınız. Sesiniz çıkmadı. Diyanetin sesi çıkmadı.

Peygamberimiz kusur işledi biz onun gibi yapmadık dediniz. Sesiniz çıkmadı. Diyanetin sesi çıkmadı.

Reisinizi Ak Parti Çorum Miletvekili Agah Kafkas Peygambere benzetti yaptıklatını kendisinin sünneti dedi. Sesiniz çıkmadı. Diyanetin sesi çıkmadı.

Peygamber Efendimize yapılan kutlu doğum programları gibi reisinize kutlu doğum yapmaya kalkıştınız. Sesinizi çıkarmadınız. Diyanet sesini çıkarmadı.

Biz varsak sizde varsınız, biz yoksak sizde yoksunuz diyerek kendinizi tanrı ilan etmeye kalkıştınız. Sesinizi çıkarmadınız. Diyanet sesini çıkarmadı.

Kibir tavan yaptı herkese tepeden baktınız. Reisinize öyle taptınız ki AKP dedi diye özürlü adayı rezil ettiniz. Sesinizi çıkarmadınız. Diyanet sesini çıkarmadı.

Mehmet Şimşek resiniz geliyor diye tabiat kıyama durmuş dedi. Sesinizi çıkarmadınız. Diyanet sesini çıkarmadı.

Resinize oy vermeyen cehennemliktir dediniz. Cennete, cehenneme kimin gireceğine karar verecek kadar kendinizi kibir abidesi haline getirdiniz. Sesinizi çıkarmadınız. Diyanet sesini çıkarmadı.

Yaptığınız yolsuzlukları kılıfına uyduran sözde hocanız yolsuzluk var. Yolsuzluk yapana hırsız denmez dedi. Sesinizi çıkarmadınız. Diyanet sesini çıkarmadı.

Eeee dinini unutan, kibir çukuruna düşen, kula tapan, şirk koşan bu diyanete ve size dini hatırlatmak küçük gördüğünüz, hakaret ettiğiniz Kemalistlere düştü. En son yazdığın hakarete karşılık vermeyeceğim.takdir Çorum halkının”

SOSYAL MEDYA HESABINI KAPATTI!

Gelen tepkiler üzerine Reşit Keleş’in sosyal medya hesabındaki paylaşımlarını sildiği görüldü.

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu