Çorum Gündemi

Belediye veteriner işleri 7/24 365 gün hizmet veriyor

Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 365 gün 7/24 saat esasına göre 3 vardiya olarak çalışıyor. Sokak hayvanlarından doğacak problemlere karşı vatandaşlar 221 63 67 numaralı telefondan Çorum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne 7/24 ulaşabilecek. 

 

Sahada bulunan sokak hayvanlarının yaşayabileceği ve sokak hayvanlarından kaynaklı yaşanabilecek problemlere anında müdahale edebilmek için Veteriner İşleri Müdürlüğünün 7/24 iş başında olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Belediye olarak sokak hayvanları noktasında çalışmalarımızı günden güne artırıyoruz. Kısırlaştırma çalışmalarımıza görev alanımızın dışında olmasına rağmen ilçe ve köylerimizi de dahil ediyoruz. Şehir yerleşim alanının dışında kalan sokak hayvanlarının şehir merkezine inmelerini engellemek için şehrin çeperlerinde 12 noktada besleme alanları oluşturduk ve günlük olarak bu noktalarda besleme yapıyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz bünyesinde sokak hayvanlarından kaynaklanan problemlere anında müdahale edebilmek için 3 vardiya halinde görev yapan ve  7/24 hizmet veren ekipleri hazır bulunduruyoruz” dedi.

 

“Kış aylarında sokak hayvanları sayısında artışlar görülüyor”


Sahiplenilen hayvanların kış aylarında sokağa bırakılması, şehir dışında yaşayan sokak hayvanlarının kış aylarında şehir merkezlerine gelmesi sonucu kış aylarında sokak hayvanları sayısında artış görüldüğünü belirten Başkan Aşgın, “Bu hususlara hemşehrilerimizin dikkat etmesi gerek. Sokak hayvanlarının sayılarının kontrol altında tutulabilmesi için bu hususlar çok önemli. Sokak hayvanlarıyla alakalı her hangi bir olumsuzluk yaşanması durumunda hemşehrilerimiz veteriner işleri müdürlüğümüz ekiplerine 221 63 67 numaralı telefondan 7/24 olarak ulaşabilirler” diye konuştu. 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu