Cemal İncesoyluerKöşe YazılarıTokatTokat'dan Güncel Haberler

BENCE, SAMİ ÜLKÜ’YÜ SEÇMEYİN!

Defalarca hatasıyla yüzleşti, kaç kez Tokatspor konusunda, “gömlek düğmesini yanlış iliklediğini” söyledi. Buna rağmen bir hezeyan nöbetine tutulmuşcasına, iki mevzu üzerinden yaylım ateşi ve dedikodu kumkuması yapılıyor. Birisi Tokatspor, diğeri de Sigara Fabrikası. Öyle bir iftira şehvetinde ileri gidiliyor ki, sanki Sigara Fabrikasını Sami Ülkü kapattı demeye getiriyorlar. Yahu kardeşim, bu püsküllü yalanın hangi yanını düzeltelim. Bir işinsanı olarak Sami Ülkü, hükumet tarafından özelleştirilmiş Sigara Fabrikasının kapatılmasıyla birlikte yasal yollardan arazisini aldı. O vakit niye buraya fabrika yapmıyor? Sana ne, bana ne? Bu şehirde, hiçbir iş ve istihdama sadre şifa olmayan yüzlerce daire alıp, sonra yan gelip yatan bazı varsıllara niye bir lafın yok? Tokatspor konusunda tek birşey söyleyeceğim. Sami Ülkü Tokatspor başkanıyken takım birinci ligin eşiğine geldi. Kim bu başarıdan söz ediyor? Sami Ülkü, bir sanayicidir ve OSB’de Ülkü Tekstilde yüzlerce insana iş ve istihdam sağlıyor.

Başlığa taşıdığım gibi, bence Sami Ülkü’yü TSO başkanlığına seçmeyin. Çünkü, hiç bu konuda ne mütevazi ifadeler kullanırım nede mübalağa ederim. Sami Ülkü TSO Başkanlığına gelince; esnaf ile üretim ve istihdam sağlayıcı işinsanının ayrımı olur. Esnaf bu şehrin de, ülkenin de dinamosudur. Lakin bakkal amca ile OSB’de üretim yapan, iş ve istihdam sağlayan işinsanının ayrımı yapılmalıdır. Bence, Sami Ülkü’yü seçmeyin. Çünkü Sami Ülkü TSO başkanı olduğunda, OSB’de ki kiraz, vişne, armut bahçeleri Koç’un, Sabancı’nın, Eczacıbaşı’nın her hangi bir uğraş dalının fabrikası olur. O ve benzer markaların OSB’de konumlanması mümkündür.

Bence Sami Ülkü’yü zinhar TSO Başkanı yapmayın. Çünkü, bugüne kadar Ticaret ve Sanayi Odasının Tokat’ın ekonomisi, iş ve istihdamın amiral gemisi olmamışken, Sami Ülkü ile birlikte bunun değişeceği, TSO’nun tıpkı Gaziantep, Kahramanmaraş, Bursa, Denizli hatta yanıbaşımızda ki Çorum ve Sivas gibi üreten bir il haline geleceği herkesin bildiği gerçektir.

Bence, Sami Ülkü’yü TSO’ya başkan filan yapmayın. 4 aydır ortaya koyduğu vizyonu, Tokat’ın önünü açacak projeleri, endüstriyel tarım hayali, turizm ile ilgili enformasyonu, değişim heyecanı elinde patlasın. Biz böyle iyiyiz. Nasıl olsa, etrafımız mezarlıklar ile çevrili. Mis gibi ölü toprağını da üstümüze örtmüşüz.

Gerçekten, Sami Ülkü’yü kesinlikle TSO başkanı seçmeyelim. Seçersek, bu işin daha geri dönüşü olmaz. İstanbul’da ki işinsanlarını toparlayıp Tokat’a getirir. OSB’nin kategorik ve branş bölümlerini oluşturup, fabrikaları bu minval üzeri kurdurur. Kalabalık, hareket, Tokatlıların ekmeğinin büyümesi iyi mi olur, şimdi bilemedim. Eğer iyi olur diyorsanız, Ahmet Sami Ülkü’nün TSO Başkanı olması gerekiyor. Ekibiyle birlikte “kırmızı çizgileri ve kırmızı liste” ile gölünüze alın, aklınızla bir kez daha düşünün… Düşünün ki, Ahmet Sami Ülkü’ye keşke oy verseydik, keşke bir kez olsun fırsat verseydik demeyin. Hem sanayici, hem de ticaret erbabı, hem vizyon perspektifi hem de ayağı yere basan projeleriyle Ahmet Sami Ülkü gerçeğini bilin istedim…

Benzer Haberler

Başa dön tuşu