Cemal İncesoyluerKöşe YazılarıTokat

Bir Ağıralioğlu terapisi…


İkinci kez canlı olarak dinledim. İlkinde, İYİ Parti İl Başkanı Ömer Sağol ve yönetimiyle birlikte Tokat Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etmiş ve su gibi akıcı sohbetiyle mest olmuştuk.

Yavuz Ağıralioğlu, halen İYİ Parti milletvekili ve parti sözcüsüdür. Merhum başkan Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşı, Nizam-ı Alem Ocakları eski Genel Başkanıdır. Eğer siyasete girmeseydi, Siyasal Bilgiler Dış İlişkiler Mezunu Yavuz Ağıralioğlu’nu ya bir şehrimizde vali, ya da Dış İlişkiler Bakanlığında etkin bir bürokrat ve müsteşar olarak görebilirdik.

Bu sözlerimden, siyaset alanını kerih bir meşgale olarak gördüğüm sanılmasın. Yavuz Ağıroğlu gibi birikimli ve belagatı üst seviyeden olan insanlara her zaman ihtiyacımız vardır. Ayrıca, Ağıralioğlu’nun siyasette olmasından da hoşnudum.

Eğer MHP’de siyaset yapsaydı, net olarak partinin yeni “Muhsin Başkanı” diyebilirdim. İYİ Partiye yönelik bir rezervim yok. İYİ Parti içerisinde de belli bir sevgi kuşatmasının içerisinde olduğunu biliyorum. Konuşmaları ve kurduğu cümleler, deyim yerindeyse bir su gibi akıyor, Eğer bir dinginlik ve ruhsal terapiden söz edeceksek, Yavuz Ağıralioğlu’nun bu akıcı konuşmaları bana terapi gibi geliyor. Yormadan, anlaşılabilir, yalan yakalamak için bir uğraşa lüzum görmeden dinledim.

İyi Parti İstanbul Milletvekili ve parti sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu Tokat İyi Parti il başkanlığınca düzenlenen “Türkiye’nin dünü bu günü ve yarını” konulu konferans verdi. Kültü sarayında gerçekleşen konferansa Siyasi parti temsilcileri,partililer, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Yavuz Ağıralioğlu mesela, “Cumhurbaşkanının saraydan ölüm emiri vererek ölümü özendirdiğini, fakir çocuklara ölümü özendirecek cümlelerle millete yöneticilik yapılmayacağını” söylüyor.

Yavuz Ağıralioğlu mesela, “Son 8 yılda 5 büyük firmaya 196 milyar ihale tahsil edildiğini belirterek, yolun başında parmağında ki yüzük denilerek başlamış ihlaslı yolculuğun yolun sonun da 5-6 müteahhide 83 milyonun hakkını yedirerek bu mücadelesi kirlenmiştir” diyor.

YavuzAğıralioğlu mesela, “1500-2000 bin lira aldığı için çocuğuna yetişemeyen babaların intihar ettiği ülkede cumhurbaşkanının 150-200 araba ile Cuma’ya gittiğini 150-200 koruma ile namaz kıldığını belirtip, 400 milyonluk uçağa bindiğini kendi yakınlarına devletin imkanlarını kullandırdığını” eleştiriyor.

Yavuz Ağıralioğlu mesela, “Mecliste ki kavganın hiç bir makul tarafının olmadığını, TBMM yumruk ve pazı kuvvetinin yeri olmadığını TBMM’nin akıl, kalbin ve millet hassasiyetinin merkezidir ve siyasetin sen hakaret etsen de ben etmem sen tahammülsüzlük etsen de ben tahammül ederim sen dilini bozsan da ben kalbimi bozmam sen üslubunu bozsan da ben üslubumu bozmam sen onca kaybettiğin değere rağmen ben senin gibi olmayarak milletin hizmetine talibim diyenlerin işidir” tespitini yapıyor.
İYİ Partide de seçim süreci başladı. Bilinen tek aday mevcut başkan Ömer Sağol.

Tokat’ta siyaset zor zenaattir. Yerel ilişki ve etkiler, alınacak kararlarda etkindir. İleriye dönük hesaplar ve ihtimallerden ziyade, anlık ve durum değerlendirilmesine göre siyaset belirlenir. Belki de siyasetin doğası gereği, geç ve erken kavramları işletiliyordur.

Yavuz Ağıralioğlu gibi, önemli bir siyasetçiyle bizleri buluşturduğu için İYİ Parti Tokat İl Başkanı Ömer Sağol başta olmak üzere, bütün emeği geçenlere teşekkür ediyorum.

Etiketler