fbpx
Çorum Gündemi

“Bolu Belediye Başkanının sergilediği tavrı sergileyeceğiz”

 

Çorum Belediye Meclisi CHP Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, mülteciler konusunda sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

Yılmaz, yaptığı açıklamada:

“Son günlerde mülteciler konusu gündeme geldi. Bolu belediye başkanımızın tavrı yerli ve milli duygularla ortaya konan bir tavırdır. Çorum Belediyesi yönetimini devralacağımız önümüzdeki ilk seçimlerden sonra bizimde mülteci konusuna bakışımız Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlunun tavrı ile aynı olacaktır. Birinci öncelik benim vatandaşımın rahatı, mutluluğu, refahıdır. İktidarın tavrını daha önce yaşadığımız tecrübelere bakarak güven verici bulmuyoruz. Mülteci sorunu gittikçe çözümsüzlüğe gidiyor ve 1923 te Ulu Önderimiz Mustafa Kemal’in işgal edilmesine izin vermediği ülkemizin farklı yollarla işgal edilmesine iktidar izin vermektedir. Şuan ekonomik kırizin getirdiği sorunların üzerine birde mültecilere harcanan paralar ve tanına imtiyazlar eklenince vatandaşımızın üzerine binen yük daha da artmıştır. Memura, emekliye, esnafa komik rakamlarla yapılan maaş zamları ve faturalara yansıyan zamlar bu yükün eseridir. Mültecilerin kalmasını savunan iktidar ve akıl, mantık dışı destekçilerinin tavırlarına bakılırsa gelecekte Türk vatandaşları kendi ülkesindr ikinci sınıf vatandaş muamelesi görecek ve korkarım iktidar yakında mülteciler kalsız siz gidin diyecek. Bu konuda şahsi tavrım açık ve nettir.
Ben ülkemde işgalci istemiyorum. Bayram iznine gidebilen bir insanın ülkesinde savaş yok demektir. Bizim sanayimizi mültecilerin ayakta tuttuğunu söyleyen iktidara da isyan ediyorum. Çünkü benim vatandaşım işsiz ve evine ekmek alamayacak durumda. Vatandaşımız layık görürde Çorum Belediyesi yönetimini önümüzdeki seçimde CHP iktidarı ile taçlandırırsa bizde Bolu Belediye Başkanının sergilediği tavrı sergileyeceğiz. Bizim birinci önceliğimiz kendi vatandaşımızdır. Kamuoyuna ve mülteci sevcilerine duyurulur.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu