TokatTokat'dan Güncel Haberler

BOYKOT ÇAĞRISI!

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler, İsrail’in Filistin’e karşı düzenlediği saldırılara yönelik olarak başlattıkları boykota bir yenisini daha eklediklerini belirterek, “Belediye de çalışan 700 personelin maaş kartlarını yerli ve milli olan Troy kart ile değiştirme kararı aldık. Bir kişiden beş kişiden ne olur demeyelim. Küçük büyük her şeyde bu boykota katılarak destek vermeliyiz” dedi.

Tokat-Taner Yeşilsu

Turhal Belediyesi, İsrail tarafından Filistin’e yönelik saldırılara tepki olarak bir boykota daha başlıyor.

Turhal Belediyesi işletmelerinde İsrail menşeli ürünlerin satışının yasaklanmasının ardından şimdi de Turhal Belediyesinde ki 700’ü aşkın personelin maaş kartlarında ki ödeme yöntemini, Türkiye’nin yerli ve milli ödeme yöntemi olan Troy kart ile değiştirme kararı aldı.

Turhal Belediye Başkanı İlker Bekler İsrail zulmüne karşı boykotlara devam ederek Turhal Belediyesi çalışanlarının maaş kartlarını Master Card ve Visa’dan yerli ve milli ödeme yöntemi olan Troy ile değiştireceklerini belirtti.

BOYKOTA DESTEK VERİN

Başkan Bekler, Filistin’de devam eden İsrail saldırılarının devam ettiğini ve herkes gibi Turhal Belediyesinin de boykotlarla bu saldırılara karşı durduğunu belirterek, ‘’ İsrail’in sivillere karşı yürüttüğü zulmü destekleyen ABD ve Avrupa’ya karşı durmaya devam ediyoruz ve herkesi bu karşı duruşa davet ediyoruz. Bu zulme engel olmak için bireysel boykotlarımıza ek olarak belediyemiz olarak ta boykotlarımıza devam ediyoruz. İlk olarak tüm işletmelerimizde, İsrail üretimi olan ve İsrail’e destek veren firmaların ürünlerini işletmelerimizden kaldırdık. Şimdi ise belediye personellerimizin maaş kartlarının ödeme yöntemlerini yabancı firmadan alıp yerli ve milli ödeme sistemi olan Troy ile değiştirme kararı aldık. Bir kişiden beş kişiden ne olur demeyelim. Küçük büyük her şeyde bu boykota katılarak destek vermeliyiz’’ dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu