fbpx
Tokat'dan Güncel Haberler

Çamköy Muhtarı Gürsel Şin’in feryadı.. “ÇAMLIBEL ELEKTRİK BİR ÇİVİ ÇAKMIYOR”

Çamlıbel Elektrik firmasının özelleştirme yapıldığı tarihten itibaren köyüne bir çivi çakmadığını ifade eden Tokat Almus Çamköy Muhtarı Gürsel Şin, “Üç buçuk yıldır muhtarım, vermiş olduğum mücadeleye karşın üç yıldır köyümün aydınlatma sorununu çözemedik. Bu şirketten şikayetçiyim” dedi.
Muhtar Gürsel Şin, Çamlıbel Elektrik dağıtım şirketinden şikayetçi olduklarını belirterek, “Şimdi elektrik dağıtımı özelleştirildi. Özelleştirildi de ne oldu? Üç buçuk senedir muhtarım. Şimdi bu şirkete soruyorum. Benim köyüme ve bölgeye bir çivi çakmış mı? Elektrik arzının dışında bir şey yapmış mı?” ifadelerini kulandı.
AYDINLATMA SORUNUMUZ BÜYÜK
Köyünün aydınlatma sorunu olduğunu, defalarca dilekçe vermesine rağmen şirket tarafından dikkate alınmadığını aktaran Çamköy Muhtarı Gürsel Şin, “Bırakın köyün tamamının aydınlatma sorununu, muhtarlık binamızın önündeki aydınlatma lambasını muhtar olarak taktıramadım. Bu mu özelleştirme? Bu mu daha kaliteli hizmet standardı? Vatandaş yeni bina yaptırıyor elektrik alacak, soygun olarak ifade edebileceğimiz maliyetler çıkarıyorlar. Tam anlamıyla işkence. Bu kadar da olmaz?” diye dert yandı.
SORUN TOZANLI BÖLGESİNİN GENEL SORUNU
“Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımıza, milletvekillerimize sesleniyorum” diyen Muhtar Gürsel Şin, “Lütfen bu şirketin taahhütlerinin ve yapmadıklarının takipçisi olun. Bu şirketin yerine getirmediği hizmetlerin takipçisi olun. Vatandaşın şikayetlerine kulak verin. Bu sadece bizim değil tüm Tozanlı bölgesinin sorunu. Ben muhtar olarak hizmet yapılmasını istiyorum. Halkımızın sorunlarının çözülmesini istiyorum. Bölgemizde incelemeler yapılmasını istiyorum” diyerek açıklamasını tamamladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu