TokatTokat'dan Güncel Haberler

CANIM ATATÜRK; SANA VERDİĞİM SÖZÜ İLK DEFA TUTAMADIM

İYİ Parti Erbaa Belediye Başkan adayı Melike Tepecik, 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Anıtkabir’de Atatürk Mozolesine çıkarak, ‘Canım Atatürk; sana verdiğim sözü ilk defa tutamadım’ diyerek adeta özür diledi.

Editör-Taner Yeşilsu

31 Mart Yerel Seçimlerinde İYİ Parti Erbaa Belediye Başkanlığı’na aday olan Melike Tepecik,  seçimlerin ardından Ankara’ya giderek Anıtkabir’i ziyaret etti. Ziyarette Atatürk’e seslenen  Başkan adayı Tepecik, ‘Canım Atatürk; sana verdiğim sözü ilk defa tutamadım, Yalnızca Cumhuriyetinden ve bizlere bıraktığın mukaddes değerlerinden aldığım güçle çıktığım yolda sana bir kadının zaferini ve mazbatası getirebileceğime, Cumhuriyetin kadınları var diyebileceğime inanarak, ses tellerim kesilinceye kadar hakkı ve hakikati haykırdım. Geldiğim yerde gördük ki “AK Parti ve MHP’nin birbirlerinin laciverti olduğunu, ülkeyi birlikte bu hale getirdiklerini” dahi anlatmayı başaramamışım, anlatamamışım…

ALDIĞIM YENİLGİYLE SANA SÖZ VERDİĞİM GİBİ BAŞIM DİK, ALNIM AÇIK GELDİM

Velhasıl kazananın nasıl kazandığını, kaybedenlerin nasıl kaybettiğini bilmediği ve anlamadığı ilginç bir seçimi ülke olarak geride bıraktık. Sonuna kadar direndiğimi, çok mücadele ettiğimi bilmeni isterim. Aldığım yenilgi ile de söz verdiğim gibi sana başım dik, alnım açık geldim.

AND OLSUN Kİ BU ŞİARIN İLELEBET PAYİDAR KALMASI İÇİN BİR ÖMÜR BOYU SAVAŞACAĞIM.

Bil ki başaramadım amma Kerbela’dan beri hakikatin arkasında yürüyen 73 kişiydik! Erbaa’da manipüle edilememiş, algı operasyonlarına kurban gitmemiş, bütün girişimlere rağmen satın alınamamış, sözünden dönmemiş, döndürelememiş 3.234 kişiyiz. İşte ben sana 3.234 cesur yüreğin iradesi ve dik başımla Türk ülküsü, Turan toprağı için olan savaşımızın ilimden sanata tüm alanlarda, sarsılmaz bir irade ile devam edeceğini bildirmeye geldim.

Senin de ifade ettiğin gibi: “Cumhuriyet fikren, ilmen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister!” And olsun ki bu şiarın ilelebet payidar kalması için bir ömür boyu savaşacağım” diye söz verdi.

 

Benzer Haberler

Başa dön tuşu