fbpx
ÇorumÇorum GündemiÇorum'dan Güncel Haberler

ÇESOB’u ziyaretinde konuşan Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu: ‘Perakende Yasası’nın takipçisi olacağım’

Partisinin İl Binası açılışı için geçtiğimiz Perşembe günü Çorum’a gelen ve açılışın ardından bir dizi ziyaret gerçekleştiren Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ÇESOB)’u ziyaret etti.

Ziyarette ÇESOB Başkanı Recep Gür ve bazı esnaf odası başkanlarıyla görüşen Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, kendisinin Başbakanlık yaptığı dönemde hazırlanan Perakende Yasası’nın hala çıkmadığını belirterek, küçük esnaf ve sanatkarı kollayan bu yasanın mutlaka çıkarılması gerektiğini ve bu konunun takipçisi olacağını söyledi.

Eşi Sare Davutoğlu, Gelecek Partisi Kurucular Kurulu üyesi Av. Rumi Bekiroğlu, İl Başkanı Barış Coşgunsu ve çok sayıda partilinin eşlik ettiği ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ÇESOB Başkanı Recep Gür ise, pandemi döneminde zor günler geçiren esnaf ve sanatkarların yaşadığı ve içinde bulunduğu sorunları Davutoğlu ile bir süre görüştü.

Devletin pandemi süreci boyunca esnaf ve sanatkarlara bir nebze olsun katkı sunduğunu ancak esnafın yeniden ayağa kaldırılması için acil faizsiz ve 1 yıl ertelemeli can suyu kredisi verilmesi gerektiğinin altını çizen Recep Gür, ayrıca küçük esnafı bitirme noktasına getiren 3 harfli marketlere de bir kısıtlama getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Ziyaret sonunda ÇESOB Başkanı Recep Gür, Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na üzerinde Çorumlu esnaf ve sanatkarların fotoğraflarının yer aldığı porselen bir tabak hediye etti.

Ziyarette ayrıca Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun, Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Özkan Şanal, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Köse, Dikiciler ve Kunduracılar Odası Başkanı Halil Gürbüzer, Sungurlu Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Erdal Kolaylı ile Sungurlu Berberler ve Terziler Odası Başkanı Mutlu Karslı da hazır bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu