Çorum'dan Güncel Haberler

CHP MECLİS GRUBUNDAN AŞGIN’A TEŞEKKÜR

Çorum Beldiyesi CHP Meclis Grup Başkanı Tuncay Yılmaz, sosyal medya hesabından Çorum Belediyesinin Korona virüs önlemleri kapsamında gerçekleştirdiği temizlik çalışmalarına değindi.

Meclis grubu adına yaptığı açıklamada Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın’a ve belediye çalışanlarına teşekkürlerini ileten Yılmaz; “Efsane Başkan Rahmetli Çorum Belediye Başkanı Dr. Turhan Kılıçcıoğlu’nun, 1970’lerde göreve gelince, “Bir hekim olarak bana yakışan, önce kentin temizliğini en iyi düzeye getirmektir” dediği ve temizlik için ilk şart olarak da, su sıkıntısını gidermeye yöneldiği anlatılır.

Yine O dönemde Çorum’ Türkiye’nin en temiz kentlerinden biri olarak anılmaktadır. Yaklaşık 50 yıldır o günden bugüne “Temiz Şehir Çorum” imajının korunmasında emeği geçen tüm belediye başkanlarımıza ve son günlerde ülkemizin ve dünyanın yaşadığı küresel salgın krizi ile mücadele konusunda şehrimiz için elinden gelen gayreti gösteren Çorum Belediyesi çalışanlarına ve Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a CHP Belediye Meclis Grubu olarak teşekkür ediyoruz.” dedi.