fbpx
Tokat Siyaset Haberleri

CHP Tokat’tan Kılıçdaroğlu’na kurultay desteği

CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, genel merkez delegeleri, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, 28-29 Mart tarihleri arasında yapılacak olan 37’inci Olağan Kurultay’ı öncesinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret ederek imza desteği verdiler.

CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, Merkez İlçe Başkanı Ender Ergün, CHP genel merkez delegeleri, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte CHP Genel Merkezine çıkartma yaptı.
“KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA DESTEĞİMİZİ AÇIKLIYORUZ”
CHP Tokat Milletvekili ve TBMM Meclis İdare Amiri Kadim Durmaz ile birlikte Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu makamında ziyaret eden Başkan Kurtgöz, partisinin 28- 29 Mart tarihleri arasında yapacağı 37’inci Olağan Kurultay’ında Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını ifade ederek, “Tokat CHP olarak ilçe başkanlarımızın ve delegelerimizin hür iradesiyle demokrasi havası içinde il kongremizi gerçekleştirdik. Şimdi sağlam olarak bütünleşmiş bir Tokat CHP olarak, 28-29 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecek olan partimizin kurultayında Millet İttifakının mimarı, Türkiye’nin birleştirici gücü olan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceğimizi ve yanında olacağımızı Tokat olarak açıklıyoruz ve kurultay delegelerimiz Şükrü Sargın, Duran Kum, Hayri Kocaoğlu, Ali Rıza Bozdemir, Metin Erçıktı, İbrahim Karahan, Güner Katran, Muammer Özaçık ve Hasan Yücel Resuloğlu’nun imzalarının bulunduğu dilekçeyi takdim ediyorum”diye konuştu.
KILIÇDAROĞLU’NA ANLAMLI HEDİYE
CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, günün anlam ve önemine binaen Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na Türkiye Şeker Fabrikaları bünyesinde bulunan Turhal Makina Fabrikasına ait döküm Atatürk büstü takdim etti.
GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SALICI’YA ZİYARET
CHP Tokat İl Başkanı Çağdaş Kurtgöz, beraberinde yönetim kurulu üyesi ve kurultay delegesi Güner Katran ile Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı’yı makamında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundular.
CHP 56. KURULTAYI İÇİN GÜN SAYIYOR
CHP’nin kuruluşundan bugüne 36 olağan ve 19 olağanüstü kurultay yapıldı. CHP’de partinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten Kemal Kılıçdaroğlu’na kadar 7 genel başkan görev yaptı.
KURULTAY 2 GÜN SÜRECEK
CHP’de 28 Mart’ta genel başkanlık seçimi, kurultayın ikinci günü olan 29 Mart’ta ise Parti Meclisi (PM), Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) üyelerinin seçimi gerçekleştirilecek. Kurultayda, 60 PM ve 15 YDK üyesi belirlenecek.

Başa dön tuşu