TokatTokat'dan Güncel Haberler

CHP YANGIN FELAKETLERİNE DİKKAT ÇEKTİ

CHP Tokat İl Başkanı Makine Mühendisi Çağdaş Kurtgöz, ülke genelinde devam eden yangınlarla ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yayımladı.

CHP Tokat İl Başkanı Makine Mühendisi Çağdaş Kurtgöz, yaptığı yazılı bir basın açıklamasıyla ülke genelinde yaşanan yangınlara dikkat çekti. Başkan Kurtgöz, bir süredir ülke çapındaki yaşanan yangınlar nedeniyle üzüntü içinde olduklarını ifade ederek, “En değerli tabiat varlığımız olan ormanlarımız ve içinde yaşayan canlılarımızın kayıpları içimizi sızlatırken, vatandaşlarımızın ve yangınla mücadele eden görevlilerimizin vefat haberleri ile derin bir üzüntü yaşıyoruz.

İçinde bulunduğumuz bu vahim tablo tüm halkımızı derinden yaralamıştır. Cennet vatanımızın en küçük toprak parçası için canını veren bu Türk milleti, gözlerinin önünde ülkemizin en değerli orman alanlarının cehennem alevlerine teslim olmasını kabul edememiştir.

Öyle ki, felaket yaşayan bölgelere yardım etmek için tüm yurttaşlarımızın seferber olmasının yanında, vefakâr insanlarımız bölgeye akın ederek felaketzede vatandaşlarımız ve görevliler ile beraber yangınlara müdahale etmektedirler.

Orman İşletmesi personeline, İtfaiye personellerimize, Askerlerimize, Polislerimize, Sağlık personellerimize ve siyasi parti ayırt etmeksizin Belediyelerimize ve yardıma gelen personellerimize, yardıma koşan halkımıza teşekkür ediyorum.   Kaybettiğimiz vatandaşlarımız ve görevlilerimize Yüce Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

THK UÇAKLARINA VERİLEN CEZA TÜRK MİLLETİNE VERİLMİŞTİR

İşte bu ahval ve şerait içinde dahi, insanlarımız büyük bir felaket karşısında birlik olup üstesinden gelmek için çaba sarf ederken, maalesef kendimizi istenmeyen bir siyasi tartışma ortamında bulduklarını ifade eden Başkan Kurtgöz, açıklamasında şu ifadelere dikkat çekti;

“Bizim eleştirimiz  işini layıkıyla yerine getirmeyen hükümet yetkilileridir, işini yapana sözümüz yoktur. Şimdi basit bir soru soruyorum; “Türk Hava Kurumu’nun uçaklarının yerde tutulması, felaket esnasında nedir?” Bu uçaklar bu milletin uçağı değil midir, Bu uçaklar bu milletin bağışları ile alınmadı mı? Bu kuruma ve uçaklarına verilen ceza Türk milletine verilen ceza değil midir? Bu yanan ormanlar kaç yılda tekrar yetişecek? Bunları eleştirmeyelim mi? Susalım mı?

BU MİLLET SENİNLE SEÇİMDE DALGA GEÇECEK

Ülkemizde son birkaç gün içinde yaşananlar maalesef iktidarın yetersiz siyasetini bir kez daha gözler önüne sermiştir:

THK Kayyum başkanı “ Uçakların bakımı THK’na ait diyor. Neden bakım yapılmamış sorusuna, ‘Ben kayyum heyeti başkanıyım diyor! O zaman kayyumun görevi nedir?

İktidarın Sayın belediye başkanı röportaj da diyor ki; evi eski durumdaki yanmayan vatandaşlarımız, keşke evimiz yansaydı diyecek! Ey Başkan, vatandaş evinin yandığına değil, vatanın ormanı yanıyor, hayvanlarımız telef oluyor, insanlarımız ölüyor diye ağlıyor! Sen dalga geçiyorsun! Merak etme bu millet önümüzdeki seçimde seninle çok iyi dalga geçer!

 

ORMAN BAKANI SINIFTA KALMIŞTIR

Milletvekillerimiz, Belediye Başkanlarımız açıklama yapıyor, burada helikopter, uçak yok diye! Antalya’da Sayın Muhittin Böcek rica ediyor, uçak, helikopter gönderin diye. Sayın Dışişleri Bakanı Antalya’da 10 Helikopteri arkasına almış, şovunu yapıyor, “Bak Nasıl Söndürüyoruz” diye! Sayın Mevlüt Çavuşoğlu! Yanan yandı Sayın Bakan! O uçaklar, helikopterler zamanında hazır olacaktı! Antalya için ricacı olan Belediye Başkanımızı eleştireceğinize, ormanlar yanıp kül olmaya başlayınca ihale yapıp, dünya parasına uçak kiralayan Sayın Orman Bakanını eleştiriniz.

Sayın Orman Bakanı diyor ki; evlerde ki yangınlara müdahale etmekten ormanları koruyamadık, yanan yerlerdeki sorumluluk Belediyelerindir. Bu nasıl bir zihniyettir. Yani herkes kendi yangınını mı söndürsün?

SELLER, YANGINLAR, FELAKETLER ÇAY İLE ÖNLENEMİYOR

Son olarak Sayın Cumhurbaşkanımız felaketzedelere Çay dağıtmayı bırakıp, Türk Hava Kurumu Uçaklarını kaldırmak için emir verseydi, en önce biz alkışlardık.

Seller, Yangınlar, Felaketler çay ile önlenemiyor maalesef.

 

BİZ GÖRDÜĞÜMÜZ YANLIŞLARIN ÜZERİNE GİDECEĞİZ

Buradan bir kez daha belirtmek istiyorum; biz gördüğümüz yanlışların üstüne gideceğiz, muhalefet etme görevimizi hakkıyla yerine getireceğiz.

Sözlerime Hz. Mevlana’nın şu sözleri ile son vermek isterim:

-Görevini tam yerine getirmemiş olanın vicdan yarasına, ne mazeretin çaresi, ne ilacın şifası çare getirmez” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu