Çorum Siyaset Haberleri

CHP’DEN AK PARTİ’YE GEÇEN OĞUZLAR BELEDİYESİ PARKIN ADINI DEĞİŞTİRDİ!

CHP'de olduğu dönemde Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in ismi verilen Gölbaşı Mahallesindeki parkın ismi'nin "Sarıyer Belediyesi’nin Oğuzlar Belediyesine karşı haksız tutumundan dolayı" değiştirildiği belirtiliyor.

Oğuzlar’da Eylül Ayı Belediye Meclis toplantısı gerçekleşti. “Sarıyer Belediyesi’nin Oğuzlar Belediyesine karşı haksız tutumundan dolayı” değiştirildiği belirtilen parkın adı İlçede yapılan parklarda maddi-manevi desteği olan Ali Ahlatcı’nın ismi verilerek Küçük Ali Ahlatcı Parkı oldu.

Hatırlanacağı üzere, Sarıyer Belediyesinin iş makinalarını Oğuzlardan geri aldığına dair haberler üzerine Sarıyer Belediyesinden de bir açıklama gelmişti. 

Toplantı’da ayrıca Oğuzlar’da turizmi geliştirmek adına geliştirilecek OKA tarafından yürütülmekte olan “ Turizm Alt Yapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı” kapsamında sunulacak olan  “Doğa Harikası Manzarasıyla Bölgenin İncisi Oğuzlar Turizmde Cazibe Merkezi Oluyor” başlıklı bir projenin hazırlanması için çalışma başlatılmasına karar verildi.

Yatırım projelerinin ve yapılan çalışmaların genel değerlendirilmesinin yapıldığı toplantı sonrası Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım; “  İlçemizin turizmle kalkınması için gerekli tüm tanıtım ve alt yapı çalışmalarını yapıp kabuğunu kırması için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. İlçemizin bilinirliği arttıkça ilgi de artmaya başladı bu ilgiyi karşılayacak konaklama, peyzaj ve alt yapı çalışmaları için de hep birlikte gönül belediyeciliği ile elimizden geleni yapacağız” dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu