Çorum Eğitim Haberleri

“Çocuklarımız Okusun Diye”

Çorum Kültür Turizm Derneği, örnek bir projeye imza atıyor. Dernek, bu yıl 9.su gerçekleştirilecek olan Kitap Fuarında “Çocuklarımız Okusun Diye” projesini hayata geçirecek.

Çorum Kültür Turizm Derneği’nin şehrin kültürüne, sosyal hayatına ve turizm çalışmalarına yönelik projeler ürettiğini belirten Dernek Yönetimi, Çorum’u tüm yönleriyle ön plana çıkarmak istediklerini, Çorum’u daha çok tanıtıp, şehrin kültürden, eğitimden, turizmden ve diğer tüm hizmet alanlarından en yüksek düzeyde faydalanmasını istiyoruz. Derneğimiz, kurulalı çok fazla bir süre geçmemesine rağmen önemli projeleri hayata geçirdik. İnşallah Kitap Fuarıyla birlikte hayata geçireceğimiz projemizle de gençlerimize, öğrencilerimize dokunacağız. Onlara kitap okuma alışkanlığı kazandıracak, kitap okumayı teşvik edeceğiz.” dedi.

Proje hakkında da açıklamalarda bulunan Dernek yönetimi, projeye Çorum halkının desteklerini beklediklerinin altını çizdi. “Projemiz, hayırsever Çorum halkının ve kitapsever insanlarımızın destekleriyle hayata geçecek. Bağış yapmak isteyen vatandaşlarımızın yaptıkları bağışlar öğrencilerimize kitap kuponu olarak iletilecek. Toplanan gelirler,10’ar TL’lik kitap kuponları halinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edilecek. Müdürlüğümüz de bu kuponları Çorum’umuzda eğitim gören öğrencilerimize ulaştıracak. Bu kuponlarla öğrencilerimiz Ticaret Sanayi Odasında düzenlenecek kitap fuarında dilediği yayınevinden kitaplarını alabilecekler” diye konuştu.

Bu kampanyaya katılmak ve bağışta bulunmak isteyen tüm kitap gönüllüsü kurumları, STK’ ları, vatandaşlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz. Kampanyaya katılmak isteyenlerin Çorum Kültür Ve Turizm Derneğine ait TR390001001148878605445003İbannoluZiraat Bankası Çorum Çarşı Şubesi hesabına bağışlarını  bekliyoruz. Kampanya süresi sonunda bağış yapan kişileri ve rakamlarını da paylaşacağımız için, isminin görünmesini istemeyen bağışçıların dekontun açıklama bölümüne ‘’ İsim Belirtilmesin ‘’ açıklamasını yazmasını önemle rica ediyoruz, dedi. Yine firmasının adını belirtmek isteyenlerin ise dekont açıklama bölümüne firmasının adını yazması gerekmektedir. Ayrıca bağışların sadece banka havalesi yoluyla alınacağını belirterek, başka hiçbir şekilde, makbuz karşılığı, elden vs bağış toplanmayacağını önemle belirtti.

Dernek Yönetimi açıklamasını, kampanya ya manevi desteklerini esirgemeyen Çorum Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ederek tamamladı.