Çorum Siyaset Haberleri

ÇORUM BELEDİYESİNDE İKİNCİ MUHTAR VAK’ASI

Geçtiğimiz günlerde ” Gece müdür Gündüz muhtar” başlığıyla Buhara evler mahalle muhtarının Çorum Belediyesinde Müdürlük yaptığı haberi eskimeden şimdi de Çomar başı Köyü muhtarının haberi gündeme bomba gibi düştü.

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Tuncay Yılmaz’ın Sosyal Medya hesabından yaptığı paylaşımı ile gündeme gelen  Buhara Evler Mahalle Muhtarı Ümit Patıroğlu’nun Belediye fen işlerinde müdürlük  yaptığı haberinin basında yer almasının  üzerinden henüz  zaman geçmemişti ki yeni muhtar vak’ası gündeme geldi.

Çorum Çomarbaşı Köyü muhtarlığını iki dönemdir yürüten  Ferhat Kabak’ın, Çorum Belediyesi Veterinerlik bölümünde işçi statüsünde yıllardır görev yaptığının ortaya çıkması ise her şeyin tuzu biberi oldu.

Çorum ve Ülke Gündeminde ki yerini olumsuzluklarla  meşgul etmesi vatandaşların sitemlerine neden oldu. Köy ve Mahalle Muhtarlarının Çorum Belediyesi bünyesinde ek iş yapmalarının etik olmadığını dile getiren CHP Belediye Meclis Grup Başkan vekili  Tuncay Yılmaz, ” Devlet bu arkadaşların seçilmesinden sonra asgari ücretten maaşını ödüyor. Bağ-Kur’unu yatırıyor. Bu insanlar muhtar olarak 8-5 metodu ile çalışıyor.  24 saat çalışıyor olmaları imkansız ve de mantıksızdır. Bu insanların Çorum Belediyesinde çalışıyor olmaları kabul edilir türden olamaz. Bu tür oluşumlara yetkililerin sessiz kalması ise işin başka boyutudur”dedi.

Kaynak;https://www.haberci19.com/2019/07/20/corum-belediyesinde-ikinci-muhtar-vakasi/

Benzer Haberler

Başa dön tuşu