Çorum'dan Güncel Haberler

Çorum Belediyesinden Kadir Gecesi Kur’an Tilaveti.

Çorum Belediyesi, Kadir Gecesini Ramazan ayı için düzenlediği Ramazan etkinlikleri proğramında Akşemseddin Cami’nde Çorum’un değerli hafızları ve hocaları Kur’an-ı Kerim tilaveti sunacak.

Kadir Gecesinin Kuranı Kerim’de bildirildiği üzere bin aydan daha hayırlı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Kuran-ı Kerim’de ve hadisi şeriflerde bildirildiği üzere Müslümanlar için son derece önemli bir gece olan Kadir Gecesini biz de Kuran-ı Kerim okuyarak ve dinleyerek geçirelim istedik. Kıraatleriyle gönüllerimize dokunacak olan Çorumlu hafızlarımız Hafız Sefa Kırcı, Hafız Tayyib Hoş, Ferhat Turhanoğlu, Hafız Numan Akbaş, Hafız Adem Kemaneci hocalarımız 31 Mayıs Cuma günü icra edeceğimiz Kadir Gecesi vesilesiyle Akşemseddin Camiinde bizlere Kuran tilaveti sunacaklar.

Belediye Başkanı Aşgın “Tüm Çorumlu hemşehrilerimizi bu anlamlı günde Kur-an tilafetine davet ediyorum” diyerek, Kadir Gecesinin İslam Aleminin birliğine, beraberliğine ve kardeşliğine katkı sağlamasını temenni etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu