Çorum Siyaset Haberleri

ÇORUM ERDOĞAN’DAN YİNE UMDUĞUNU BULAMADIĞINI VE HÜSRANA UĞRADI

CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum ziyaretini değerlendirdi. Tüfekçi, yaptığı yazılı açıklamada, Çorum halkının Erdoğan’dan yine umduğunu bulamadığını ve hüsrana uğradığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasında genel siyasetten bahsettiğini ve Çorumlu vatandaşların beklentilerini konuşmadığını vurgulayan CHP İl Başkanı Hasan Eray Tüfekçi, “İki konu hemşerilerimizin merak ve özlemle beklediği konuydu. Fakat yapılan açıklamalar bir kez daha Çorum halkını hüsrana uğrattı. Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorumluların büyük bir merak ve özlemle beklediği Çorum havaalanı konusunda adres olarak yine Merzifon’u gösterdi. Fakat Merzifon yolu konusunda da kamulaştırmada sorun yaşadıklarını bu sebeple yolu tamamlayamadıklarını belirtti. Bu yapılan açıklamalar neticesinde Çorumlu hemşerilerimizin ve bizlerin Çorum havaalanı beklentisi başka bahara kaldı” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hızlı tren projesinin de hala etüt aşamasında olduğunu söylediğini ifade eden Tüfekçi, açıklamasına şöyle devam etti: “Çorum’a hızlı trenin geleceği tarih hakkında net bir bilgi paylaşmadı. Hemşerilerimizin ve bizlerinde hızlı tren beklentisi de çorum havaalanı gibi başka bahara kaldı.

Çorum’a olan şükran borcunu ödemek istediğini belirten Sayın Cumhurbaşkanı 24 Haziran’da Çorum yüzde 64,6 gibi Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir oy aldıklarını söyledi. Bu oy oranları üzerinden değerlendirildiğinde Çorumlu hemşerilerimiz mevcut iktidara fazlasıyla destek vermiş, fakat hükümetten umduğu yatırım ve desteği bulamamıştır.

Çorum’a yapılan yatırımlardan bahseden Sayın Cumhurbaşkanı Çorum stadyumunun inşasının devam ettiğini ve 20 bin kişi kapasitesinin olduğunu sözlerine ekledi. Bu noktada bir hatırlatma yapmakta fayda var. Çorum stadyumu inşaatını yapan firma internet sitesinde Çorum stadyumunun kapasitesini 15 bin kişi olarak belirtmiştir Sayın Cumhurbaşkanı’nın Çorum stadyumu konusunda eksik ya da yanlış bilgilendirildiğini görüyoruz. Bunlara ek olarak Çorum stadyumunu ihale eden Çorum Belediyesidir. Çorum Belediyesinin hemşerilerimizden aldığı belediye gelirleri ile yapılmaktadır. Çorum’un öz kaynakları ile yapılmıştır bu sebeple kamu yatırımı olarak değerlendirmek doğru bir tespit olmayacaktır.

Çorum’da turizm konusunu da değinen Sayın Cumhurbaşkanı turizm konusunda da Çorum önemli bir potansiyel taşıyor. 4 bini aşkın tarihiyle Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden Hattuşa ve Alacahöyük’ün tanıtılması lazım. Buna biz gayret ediyoruz. Sizlerin de bütün dostlarınıza bunu tanıtmanız lazım. Çorum’da turizm konusunda gayret gösterdiklerini söyledi, fakat çorum turizmiyle alakalı somut neler yapıldığını konusunda herhangi bir açıklama yapmadı ve hemşerilerimize bireysel çalışmalar yaparak çorum turizmine katkıda bulunmalarını istedi.

Sayın Cumhurbaşkanı Çorum’da 2002 yılında 26 milyon dolarlık ihracat yaparken bu rakam 2018 yılında 720 milyon dolara ulaştı dedi. Bu rakamlardan görüldüğü üzere Çorum’un iş adamları ve sanayicileri çalışkan ve üretken. Fakat hükümetten hak ettiği desteği görmediler, göremiyorlar. Çorumlu iş adamlarımızı ve sanayicilerimizi canı gönülden tebrik ediyor, her konuda yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim. Çorum’un büyümesi ve gelişmesi için katkıda bulundukları için çok teşekkür ediyoruz.

Çorumlu hemşerilerimize bizim sözümüzdür, Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında Çorum’un hak ettiği bütün yatırımları biz yapacağız. Çorum havaalanını ve hızlı treni biz yapacağız.” Dedi.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu