Çorum'dan Güncel Haberler

ÇORUM ÜRETİCİSİ ÜLKEMİZDE ÖRNEK OLMALI

Çorum İlinde ilk ve tek “Limuzin Irkı” büyükbaş çiftliği olan Kerem Karaağaç; işletmesinin hastalıktan ari belgesini İl Müdürü Orhan Sarı’dan teslim aldı.

İl Müdürü Orhan Sarı üreticiyi tebrik ederek, “2 yıldır İlimizde yoğun bir şekilde yürüttüğümüz “Hastalıktan Ari”lik çalışmalarında iyi neticeler almaya devam ediyoruz. Tüm üreticilerimizi ari işletme olmaya davet ediyoruz” dedi.
Üretici Kerem Karaağaç; “tüm üreticilerin bu arilik sağlık belgesine sahip olmalarını öneriyorum diyerek. Sözlerine şöyle devam etti; her üretici işletme faaliyetlerini dört dörtlük yaparsa, kazancı da o kadar artacaktır. Bu bilinçle bütün üreticilerimizi hastalıktan ari işletme olmaya davet ediyorum dedi. Karaağaç; İl Müdürümüz Orhan Sarının bu gayretlerini destekliyoruz. İlgi ve alakasından dolayı tüm üreticilerimiz adına teşekkür ediyorum.” dedi.

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yılmaz Kaya; Üreticilerimizin kazancının ve rekabet gücünün artması için kaliteli bir üretimin şart olduğunu dile getirerek, Hastalıktan Ari işletmelerinin bunun için önemli bir adım olduğunu söyledi. Gayri safi milli hasıladaki payımızın daha artması için bu işletmelerin sayısının daha artması gerektiğini belirterek, birlik olarak bunun için var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.

Benzer Haberler

Başa dön tuşu